Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Не вистачає стажу для пенсії? – є можливість докупити

, опубліковано 08 квітня 2024 о 14:33

В Мирноградській ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Так, особи, які є незастрахованими, мають реальну можливість убезпечити себе шляхом сплати страхових внесків на добровільних засадах та гарантувати стабільний дохід у разі досягнення пенсійного віку.

Існує два способи добровільної сплати страхових внесків.

Перший спосіб: полягає в укладенні договору про добровільну участь на термін не менше одного року. Таким чином, особа поступово може набувати необхідний їй страховий стаж – це страхування на майбутні періоди.

Укладаючи такий договір, особа зобов’язується щомісяця сплачувати внески, оскільки страховий стаж обчислюється в місяцях. Розміри платежів обумовлюються в договорі й визначаються особою самостійно, але при цьому їх величина повинна бути не менше 22 % від мінімальної заробітної плати.

З 1 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати становить 8000 грн. (розмір платежу становитиме: 8000 грн. х 22% = 1760 грн).

Другий спосіб: теж шляхом укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, але особа одноразово може сплатити єдиний внесок за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.

Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок (22 %) на дату укладання договору, помножений на коефіцієнт 2 (мінімальний страховий внесок за один місяць для одноразової сплати за попередні періоди складе 3520 грн).

Для укладення договору про добровільну участь особа може звернутись до Державної податкової інспекції за місцем проживання та подати заяву за встановленою формою, копію трудової книжки (за наявністю), виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК 5), копію документу що посвідчує особу.  Податковий орган, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, податковим органом в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору.

У договорі про добровільну участь зазначаються:

- назва документа;

- відомості про особу, які вносяться до системи персоніфікованого обліку;

- строк дії договору;

- порядок сплати єдиного внеску та рахунки, на які він має сплачуватися;

- умови набуття застрахованою особою права на виплати за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням відповідно до закону;

- умови розірвання договору;

- права та обов'язки сторін, відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору;

- інші умови за згодою сторін або передбачені типовим договором про добровільну участь, що не суперечать законодавству про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

 

За отриманням консультацій громадяни  можуть звернутись до фахівців Мирноградської ДПІ, а також за телефоном: 095-047-97-31.