Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На Донеччині місцеві бюджети отримали 3,3 мільйона гривень «автоподатку»

, опубліковано 01 лютого 2021 о 10:27

Транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто.

 Так, за січень-грудень 2020 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено 3,3 млн грн транспортного податку.

Варто зазначити, що сплачують транспортний податок і фізичні, і юридичні особи. За минулий рік від автовласників - юридичних осіб надійшло  2,0 млн грн та майже 1,3 млн грн – від фізосіб.

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2021 році вартість автівки, що підпадає під оподаткування, складає 2 млн 250 тис. гривень (375 МЗП х 6000).

З початку року найбільші відрахування «автоподатку» забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя – майже 0,9 млн грн, м. Бахмут – 0,5 млн грн та міст Покровськ і Дружківка – по 0,3 млн грн відповідно.

Нагадуємо, фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

 

Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram - t.me/tax_gov_ua, Facebook - fb.com/TaxUkraine, YouTube - youtube.com/TaxUkraine.

Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ.

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot та підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!