Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв’язку на тему: «Внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи»

, опубліковано 09 липня 2025 о 16:38

В Покровській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Донецькій  області відбувся сеанс телефонного зв’язку на тему: «Внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи», який проводила старший державний інспектор Покровської ДПІ Гуріна Наталія Олександрівна.

        З 15 квітня 2025 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.02.2025 № 119 «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (далі – Наказ № 119), яким внесені зміни до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859.

     Фахівець звернула увагу на змінам, які  передбачено:

    заповнення фізичними особами – підприємцями на загальній системі, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним нового Додатку АП «Розрахунок авансових внесків з податку на доходи фізичних осіб за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), які здійснюють роздрібну торгівлю пальним» до податкової декларації про майновий стан і доходи (далі –Декларація);

     заповнення зазначеною вище категорією платників у рядку 3.1 розділу ІІІ Додатку Ф2 до Декларації суми авансових внесків з податку на доходи фізичних осіб сплачених за звітний рік;

    врахування у Додатку КІК до Декларації особливостей оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній у разі його розподілу або фактичної виплати відповідно до п. 170.13 ст. 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ.

       На останок нагадала, що нова форма Декларації застосовуватиметься з 1 січня 2026 року. 

     Інспектор наголосила, що для зручності формування звітності функціонує електронний кабінет платника податків (https://cabinet.tax.gov.ua).