Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про нюанси заповнення платниками розрахункового документа на сплату податків

, опубліковано 03 квітня 2024 о 14:27

У Слов’янській ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Порядок заповнення розрахункового документа на сплату податків». На питання платників податків відповідала головний державний інспектор інспекції Тамара Попова.

В ході телефонної розмови платникам податків було надане роз’яснення, що з метою ідентифікації платників податків та для забезпечення обліку надходжень в інтегрованих картках платників - фізичних осіб, реквізити поля «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюють у відповідності до вимог Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» розрахункових документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, платежів на бюджетні рахунки та/або єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на не бюджетні рахунки, а також на єдиний рахунок, затвердженого наказом МФУ від 24.07.2015 № 666 (зі змінами та доповненнями). А саме: 

Поле № 1 – друкується службовий код ("*"); 

Поле № 2 – друкується код виду сплати (наприклад "101" - сплата суми податків і зборів / єдиного внеску а "140" - сплата коштів у рахунок погашення податкового боргу/заборгованості з єдиного внеску); 

Поле № 3 – друкується податковий номер платника податків, або друкується серія та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний територіальний орган ДПС і мають відмітку у паспорті або запис про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків в електронному безконтактному носії); 

Поле № 4 - друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу; 

Поле № 5 - не заповнюється; 

Поле № 6 - не заповнюється; 

Поле № 7 - не заповнюється. 

Податківець повідомила, що перелік кодів видів сплати наведений у додатку 1 Порядку № 666. Відповідно до п. 6 Порядку № 666 сплата за кожним видом платежу та кожним видом сплати має оформлятися окремим платіжним документом на переказ. 

Також, повідомила, що ДПС України розроблено та введено в дію мобільний застосунок «Моя податкова». За допомогою зазначеного сервісу існує можливість подання декларації для отримання податкової знижки.  

Для цього у розділі «Послуги» треба обрати:

- подати декларацію про майновий стан і доходи;

- вказати суму витрат фактично понесених платником відповідного розділу;

- зазначити реквізити банківського рахунку;

- прикріпити документи в електронному вигляді (у pdf, jpg форматі або фото);

- підписати та надіслати.

Податківець рекомендувала при поданні податкової декларації про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки через застосунок   попередньо ознайомитися з відеороликом від ДПС «Мобільний застосунок «Моя податкова», а саме: «Подання податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка)».

 

Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» платники податків отримали вичерпні відповіді на всі питання.

Також нагадала, що з 1 січня 2024 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих впродовж 2023 року.

За отриманням консультацій та практичної допомоги з питань роботи електронних сервісів від ДПС платники податків можуть звернутися до фахівців ЦОП Слов’янської ДПІ за адресою:

м. Слов’янськ, площа Соборна, 3, а також за телефоном: 095-501-33-54.

Крім того, платники податків мають можливість звернутись до Контакт-центру ДПС (0800501007) щоб здійснити попередній запис до ЦОП, та визначити зручні дату і час візиту.