Головне управління ДПС
у Донецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Чи має право контролюючий орган під час проведення камеральної перевірки одноразової добровільної декларації з метою підтвердження ставки збору перевірити реєстрацію правочинів?

, опубліковано 23 лютого 2022 о 10:31

Добропільська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до абзацу першого п. п. 15.2 п. 15 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) з метою підтвердження застосування відповідної ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначеної п. 8 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, контролюючий орган, під час камеральної перевірки відповідної одноразової (спеціальної) добровільної декларації має право:

► перевірити реєстрацію правочинів та/або активів у державних реєстрах, у тому числі шляхом звернення до відповідних державних органів (абзац другий п. п. 15.2 п. 15 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ);

► звернутися до декларанта із запитом щодо підтвердження наявності у декларанта зазначених у відповідній одноразовій (спеціальній) добровільній декларації майна, майнових і немайнових прав, у разі якщо за результатами перевірки, передбаченої абзацом другим п. п. 15.2 п. 15 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, виявлена розбіжність між задекларованою інформацією та даними державних реєстрів (абзац третій п. п. 15.2 п. 15 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).