Днями у Покровську проведено роз’яснювальну роботу з платниками податків, зокрема на території ринку на тему новацій у законодавстві щодо застосування РРО/ПРРО.
У ході зустрічей обговорено актуальні питання, а саме: платників єдиного податку першої групи звільнено від обов’язкового застосування РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій з 1 січня 2022 року згідно з п. 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
А чи всі підприємці, що торгують на ринку можуть перебувати на першій групі? Інспекторка Покровської ДПІ Людмила Олійник пояснила, що перша група – це ті ФОП, які:
- не мають найманих працівників;
- здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках;
- та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню;
- обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
За проєктом Держбюджету на 2022 рік, мінімальна зарплата на 01 січня 2022 року становить 6500 грн. Отже, річний ліміт доходу в 2022 році буде 1085000 грн. У 2021 році цей ліміт становив 100200 грн. Це вказано у пп. 1 п. 291.4 ст. 294 ПКУ.
Тобто ФОП-єдинник першої групи має працювати сам на себе, без найманих працівників. Він може тільки торгувати товарами вроздріб на ринках та/або надавати побутові послуги населенню. Перелік побутових послуг населенню, які може надавати ФОП першої групи, включає 40 видів побутових послуг, наведених в п. 291.7 ст.297 ПКУ і є вичерпним.
Якщо діяльність відповідає вищевказаним критеріям - ви є ФОП на єдиному податку першої групи, вам РРО не потрібен.
Якщо ж ви не належите до цієї групи необхідно потурбуватись про придбання реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО)/програмних РРО та/або КОРО та РК.
У ході зустрічей було розповсюджено листівки зі змінами у законодавстві щодо РРО.
Крім того, податківчиня нагадала, що постійно проводиться роз’яснювальна робота з платниками податків в ході відвідування ними ЦОП Покровської ДПІ та наголосила на перевагах електронного спілкування з органами ДПС (зокрема – подання звітності в електронному вигляді, можливості сплати бюджетних платежів засобами Електронного кабінету платника, звірки розрахунків з бюджетом тощо).