Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Черговий сеанс "гарячої лінії" в Краматорській ДПІ

, опубліковано 29 листопада 2021 о 14:40

Одним з напрямків роз’яснювальної роботи є систематичне проведення краматорськими податківцями сеансів телефонного зв'язку "гаряча лінія". Чергова "гаряча лінія" на тему «Порядок подання Заяви про зміну даних, які вносяться до Облікової картки платника податків. Застосування РРО/ПРРО з 01.01.2022 року» була проведена  днями старшим державним інспектором Краматорської державної податкової інспекції Яною Пілат та старшим державним інспектором Краматорської державної податкової інспекції Яною Костенко.

Надаємо актуальні відповіді на деякі запитання.

Чи потрібно повідомляти податкову, якщо змінились персональні дані?

Особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи – платника податків протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР, відповідно до п. 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України. Тобто, у разі зміни прізвища, місця реєстрації, отримання нового паспорта тощо, фізичній особі необхідно звернутись до Центру обслуговування платників (далі – ЦОП) з паспортом, іншими документами, які підтверджують зміну таких даних, та їх копіями. Якщо в паспорті відсутня інформація про реєстрацію місця проживання/перебування особи або така інформація внесена до безконтактного електронного носія - необхідно пред’явити документ (довідку) про реєстрацію місця проживання/перебування.

В електронному вигляді заява за ф. № 5ДР подається через меню «ЕК для громадян»/ Заява про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків Форма 5ДР».

Які суб’єкти гоподарювання зобов’язані вести облік товарних запасів?

Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання, які здійснюють

розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що

відображені в такому обліку.

При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці

продажу (господарському об’єкті).

Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість (крім тих, які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

            Водночас, фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, застосовують реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО відповідно до Закону № 265.

Які дії СГ, у разі, якщо на зареєстрований ПРРО, під час відкриття зміни, надходить повідомлення «Відсутні господарські одиниці»?

                 Під час відкриття робочої зміни повідомлення «Відсутні господарські одиниці» може надходити у разі якщо:

- ідентифікатор ключа суб’єкта взято з сертифікату який використовується для шифрування  (необхідно вказувати ідентифікатор ключа суб’єкта з сертифікату, який використовується для підпису);

 - в Повідомленні J/F1391802 вказано значення, що не відповідає ідентифікатору ключа суб’єкта сертифікату;

 - суб’єктом господарювання подано Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (яким блокується ПРРО до моменту подання Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО з позначкою «відновлення роботи»);
- суб’єкт господарювання подав Повідомлення J/F1391802 з типом підпису «припинення роботи» для такого касира.

            У разі, якщо на зареєстрованому ПРРО, під час відкриття робочої зміни, надходить повідомлення «Відсутні господарські одиниці», то для роботи з ПРРО суб’єкту господарювання необхідно перевірити правильність подання даних про касира та ПРРО.

            Хто повинен використовувати РРО з 01.01.2022 року?

З 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки. Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.

 

Отримати практичну допомогу з питань податкової тематики та електронної звітності можливо за телефонами Центру обслуговування платників Краматорської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області : (06264)54293, (06264)59586.