Головне управління ДПС
у Донецькій області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

З 1 липня власники нерухомості повинні сплатити податок на нерухоме майно

, опубліковано 16 липня 2021 о 16:26

Дружківські податківці нагадують, що настав період сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. З початку 2021 року мешканці міста вже сплатили до місцевого бюджету 309,9 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Нагадуємо, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової або нежитлової нерухомості.

Податок на нерухомість нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. При цьому пільгові розміри площі майна, на які не нараховується податок, складають: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів, а  для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. метрів. Також, для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – 180 кв. метрів.

Податкове зобов’язання з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Якщо власник нерухомості володіє майном, яке підпадає під оподаткування, не одержав повідомлення-рішення, він може отримати його в Центрі обслуговування платників Дружківської державної податкової інспекції Головного управління  ДПС у Донецькій області за адресою м. Дружківка, вул. Соборна, 26.

Звертаємо увагу,  що у 2021 році громадяни платять податок на нерухомість за 2020 рік. Ставка податку для жителів міста Дружківка встановлена місцевим органом влади у розмірі 0,5% від мінімальної зарплати. У 2020 році вона становила 4723 грн., тому за кожен "зайвий" метр доведеться сплатити 23 грн.62 коп.