У зв’язку з запровадженням новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій у платників податків виникають питання щодо реєстрації програмних РРО (далі – ПРРО). Одним із основних засобів інформування платників податків є проведення практикумів та тренінгів, де спеціалістами надаються вичерпні відповіді.
Так, нещодавно в Олександрівській ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області відбувся практикум – навчання для платників податків, темою якого було ознайомити з послідовністю дій при реєстрації ПРРО.
В ході заходу фахівці розповіли учасникам заходу про про основні новації у сфері застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій та продемонстрували етапи реєстрації ПРРО через Електронний кабінет. Учасники заходу на прикладі ознайомились, як за допомогою особистого ключа здійснити вхід до приватної частини Електронного кабінету та на що треба звернути особливу увагу при заповненні заяви за формою № 1-ПРРО.
Фахівці також акцентували увагу присутніх на необхідності надання форми № 20-ОПП до початку проведення реєстрації та пояснили як здійснити завантаження програмного забезпечення ПРРО з вебпорталу ДПС, яке доступне кожному на безкоштовній основі.
Нагадали, що терміни обов’язкового застосування РРО для всіх платників єдиного податку другої-четвертої групи перенесено на 01.01.2022 (крім тих хто здійснює реалізацію технічно складних товарів, продаж лікарських та медичних виробів, продаж ювелірних виробів та з дорогоцінних металів -01.01.2021).
Учасники практикуму отримали кваліфіковані відповіді на всі запитання, а також набули практичних навичок роботи з електронним сервісом.