Територіальні органи ДПС
у Донецькій області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Оподаткування доходів від продажу сільськогосподарської продукції та надання в оренду власних земельних ділянок!

22.02.2021 -

Продовжується кампанія декларування доходів, отриманих у 2020 році, та відповідно фахівцями Бахмутської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області 18 лютого 2021 року було проведено зустріч у рамках «круглого столу» з громадянами та фізичними особами-підприємцями з питання оподаткування доходів, отриманих від продажу власної сільгосппродукції.

Завідувач сектору з надання адміністративних та інших послуг Бахмутської ДПІ Артеменко Аліна Костянтинівна проінформувала присутніх, що оподаткування доходів, отриманих від продажу власної сільгосппродукції визначено підпунктом 165.1.24  статті 165 Податкового Кодексу України, відповідно до якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що, зокрема вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III із змінами та доповненнями для ведення, зокрема:

- садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

 

- особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Підставою для не включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках є наявність у такої фізичної особи довідки за формою № 3-ДФ. Порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3-ДФ, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 № 32.

Ця довідка видається сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки.

Однак, якщо при продажу фізичною особою власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) умови п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ не виконуються, то сума доходу, отриманого від такого продажу, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковується на загальних підставах. При цьому такий платник податків зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПКУ).

Також зобов’язані подавати декларацію про майновий стан і доходи фізичні особи – орендодавці у разі надання власних земельних ділянок (паїв) в оренду іншій фізичній особі, яка не є суб'єктом господарювання, та отримання  доходу у вигляді орендної плати (п.п.170.1.5 п.170.1 ст.170 ПКУ).

 

Учасники «круглого столу» були проінформовані:

- про строки подання таких декларацій про майновий стан і доходи – 30 квітня  2021 року;

- про  ставку оподаткування доходів: ПДФО - 18 %, військовий збір - 1,5 %;

- про термін сплати задекларованих сум – до 1 серпня 2021 року.

 

Учасникам було також надано інформацію :

-                    податківці Бахмутської ДПІ рекомендують громадянам, які зобов’язані задекларувати доходи, отримані у 2020 році чи мають намір скористатися правом на податкову знижку, при поданні декларації користуватися електронними сервісами ДПС, зокрема Електронним кабінетом платника;

-                     на  сайті Головного управління ДПС у Донецькій області у банері «Деклараційна кампанія 2021»  розташована вся актуальна інформація стосовно кампанії декларування;

-                    існує можливість дистанційного спілкування з податковою службою засобами сервісів «InfoTAX» та «Контакт-центр Податкової», використання таких інформаційних ресурсів Державної податкової служби України, як:  Facebook , Telegram-канал та Youtube.

У спілкування учасники приєднались до електронних сервісів ДПС та інформаційних ресурсів ДПС.

 

Бахмутською ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області продовжується активна роз'яснювальна робота з питання декларування доходів, зокрема деклараційна кампанія проводиться через ЗМІ, соціальні мережі тощо, а саме - за участю керівника Бахмутської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області Андрющенко Сергія Михайловича підготовлено та розміщено на сайті Головного управління ДПС у Донецькій області, на сторінці в  Facebook  ДПС у Донецькій області, на телебачення у м. Бахмут ТРК «Заказ» відеоролик «Бахмут. Декларування триває» з питань декларування доходів у 2021 році.

Роз’яснення та інформаційну підтримку щодо декларування доходів можна отримати безпосередньо у Центрі обслуговування платників Бахмутської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області за адресою: м.Бахмут, вул. Василя Першина, буд. 8 з понеділка по четвер з 8-00 до 17-00, в п’ятницю з 8-00 до 15-45, перерва з 12-00 до 12-45, телефон для довідок: (0627) 44-59-86.