Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Платникам податків – що пов’язані із обігом пального та спирту етилового

, опубліковано 20 серпня 2020 о 11:14

Маріупольське управління Головного управління ДПС у Донецькій області інформує. Відповідно до статті 233 Податкового кодексу України Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 12 серпня 2020 р. N 715 «Про затвердження Порядку здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового».

Порядок визначає механізм здійснення ДПС автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового для забезпечення перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового.

 Зіставлення здійснюється податковою службою. Під час зіставлення здійснюється порівняння у розрізі кодів згідно з УКТЗЕД (для скрапленого газу - умовного коду 2711 (пропан або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану), акцизних складів та розпорядників акцизних складів показників із системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, які сформовані згідно з пунктом 232.3 статті 232 Кодексу за зареєстрованими документами, складеними у звітному місяці, за який проводиться зіставлення показників, та:

- Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі щодо обсягів обігу та залишків пального, порядок ведення якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. N 891;

- Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового щодо обсягів обігу спирту етилового, порядок ведення якого затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2013 р. N 806 (Офіційний вісник України, 2013 р., N 87, ст. 3219; 2019 р., N 54, ст. 1878).

Під час проведення зіставлення використовуються такі показники:

1) із системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового:

обсяги пального/спирту етилового за отриманими акцизними накладними/розрахунками коригування (АНаклОтр) та/або за заявками на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового (ЗаявкиПоповн, КоригЗаявкиПоповн);

обсяги пального / спирту етилового за виданими акцизними накладними/розрахунками коригування (АНаклВид, Втрат);

ліміти пального / спирту етилового (АНакл) на кінець звітного місяця за зареєстрованими документами, які складені не пізніше останнього дня місяця, за який проводиться зіставлення;

2) з Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуар /Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового:

обсяги отриманого протягом звітного місяця пального/спирту етилового за щодобовими показниками;

обсяги реалізованого протягом звітного місяця пального/спирту етилового за щодобовими показниками;

залишки пального/спирту етилового на акцизному складі на 1 число місяця, що настає за звітним, за показниками зазначених реєстрів.

Під час зіставлення допускаються розбіжності не більше ніж на 5 відсотків обсягу обігу або залишків пального (для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану, на які встановлено однакові ставки акцизного податку, - не більше ніж на 15 відсотків) чи не більше ніж на 2 відсотки об'єму відповідного резервуара.

Період здійснення зіставлення дорівнює календарному місяцю. Зіставлення здійснюється починаючи з першого звітного періоду, в якому запроваджено зіставлення. До 30 вересня 2020 р. (включно) автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового здійснюється у тестовому режимі.

Зіставлення здійснюється за показниками станом на 1 число місяця, що настає за звітним. Зіставлення проводиться починаючи із 16 числа кожного місяця, що настає за звітним. Зіставлення за одним звітним періодом може проводитися протягом трьох років.

Інформація за результатами зіставлення оновлюється та оприлюднюється щомісяця і розміщується для платників у закритій частині електронного кабінету не пізніше 20 числа кожного місяця, що настає за звітним. Доступ до інформації є безоплатним.

На підставі результатів зіставлення платники можуть відповідно до вимог Кодексу скласти та зареєструвати такі документи, необхідні для усунення розбіжностей, у:

- Системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового - акцизні накладні та/або розрахунки коригування, заявки на поповнення обсягу залишку пального або спирту етилового, передбачені статтями 231 і 232 Кодексу;

- Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі / Єдиному державному реєстрі витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового - електронні документи для наповнення реєстрів, які формуються та надсилаються розпорядниками акцизних складів за кожним місцем розташування акцизного складу (коригуючи електронні документи), передбачені пунктом 230.1 статті 230 Кодексу, Порядком ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв'язку до контролюючих органів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2017 р. N 891, та Порядком ведення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2013 р. N 806.

Податкові органи використовують результати зіставлення під час перевірок, які проводяться відповідно до закону.