Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Конструктивний діалог з платниками податків – на «гарячих лініях» податкової служби Донеччини

, опубліковано 14 квітня 2025 о 11:20

Для інформаційної підтримки платників з питань сплати податків з початку введення воєнного стану працюють телефонні «гарячі лінії» Головного управління ДПС у Донецькій області, за допомогою яких щоденно надаються роз'яснення з питань користування електронними сервісами ДПС, сплати платежів, повернення помилково сплачених коштів, реєстрації та обліку РРО/ПРРО, тощо. 

Так, на минулому тижні відбулися зустрічі з актуальних питань дотримання податкового законодавства в форматі телефонного зв’язку «гарячі лінії» з платниками податків Краматорської, Покровської та Волноваської державних податкових інспекцій Головного управління ДПС у Донецькій області

В Краматорській державній податковій інспекції 09 квітня на запитання платників податків відповідала начальник ДПІ Анжеліка Зуякова. Обговорювали відповідальність за порушення податкового законодавства в умовах воєнного стану. Було наголошено - несплата (неперерахування) або сплата (перерахування) не в повному обсязі фізичною особою – платником єдиного податку та військового збору тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку, та 50 відсотків ставки військового збору (в цьому році це 800 грн -  10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати). 

Такі законодавчі норми визначені пунктом 122.1 статті 122 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо єдиного податку. Несплата (неперерахування) або сплата (перерахування) не в повному обсязі платниками військового збору, зазначеними у підпункті 2 підпункту  1.1 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, авансових внесків з військового збору в порядку та строки, визначені пунктом 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки військового збору.

Керівник підрозділу також нагадала, що за отриманням адміністративних послуг, усних консультацій та практичної допомоги з питань роботи електронних сервісів від ДПС платники податків можуть звернутися до фахівців Краматорської державної податкової інспекції за адресами:

- м. Краматорськ, бульв. Машинобудівників, буд. 22 

телефони: +38 (066) 841-45-80, +38 (066) 318-91-47;

- м. Слов’янськ, пл. Соборна, буд. 3 

телефони: (06262) 2-31-89, +38 (095) 501-33-54;

- сел. Олександрівка, площа Незалежності, буд.3 

телефони: (06269)2-12-54, +38 095 058 04 89.

На запитання платників податків м Добропілля 10 квітня відповідала фахівець Добропільського відділу обслуговування платників Покровської ДПІ Олена Сузіна, яка провела телефонну «гарячу лінію» на тему «Порядок реєстрації РРО/ПРРО в контролюючих органах».  

Під час телефонної розмови фахівець відповіла на актуальні питання щодо особливостей реєстрації, перереєстрації, скасування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО).

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу за місцем обліку заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-РРО (далі – заява за ф. № 1-РРО) (додаток 1 до Порядку).  Заява за ф. № 1-РРО має бути підписана керівником суб’єкта господарювання або фізичною особою – підприємцем чи представником суб’єкта господарювання за умови наявності документів, що посвідчують його особу та підтверджують надані йому повноваження, а також виконання вимог щодо електронної ідентифікації у разі подання заяви в електронній формі із зазначенням дати подання за ідентифікатором форми J/F1311406 в розділі «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету (cabinet.tax.gov.ua). 

Фахівець звернула увагу додзвонювачів, що контролюючий орган може відмовити в реєстрації РРО у наступних випадках: РРО вже зареєстрований; модель (модифікацію) РРО не включено або виключено з Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій; РРО не відповідає сфері застосування, зазначеній в заяві за ф. 1-РРО; центр сервісного обслуговування не включено до Реєстру Центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій; суб’єкт господарювання не перебуває на обліку в контролюючому органі, до якого подану заяву за ф. № 1-РРО; у контролюючому органі наявні відомості про РРО як про викрадений.

Нагадала, що за отриманням усних консультацій з надання адміністративних послуг та практичної допомоги щодо подачі запитів в електронному вигляді та з питань роботи по використанню електронних сервісів від ДПС платники можуть звернутись до фахівців Добропільського та Мирноградсько-Авдіївського ЦОП за адресою: м. Добропілля, пров. Європейський, б. 4. Контактний телефон: 0627728862, 0976705206.

Спрощена система оподаткування – це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює зміну сплати окремих податків і зборів, визначених п.297.1 Податкового кодексу України (далі - Кодекс). Саме на цю актуальну тему 11 квітня відбулася чергова «гаряча лінія» за участі головного державного інспектора Маріупольсько – Донецького, Бахмутсько – Горлівсько – Кальміуського відділу обслуговування платників Волноваської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області Миколи Айварджі.

Фахівець звернув увагу додзвонювачів, що у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими Кодексом для платників податку - фізичних осіб. Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку не має права здійснювати в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних.

Фахівець наголосив, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування затверджену наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308 (далі - Заява).

Заява подається за вибором платника податків в один з таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ.

Під час спілкування учасники зустрічі обговорили основні умови, за яких підприємці можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування; які податки та в яких розмірах сплачувати.