Вчора на базі Донецької торгово-промислової палати в онлайн режимі пройшло засідання Комітету по малому і середньому бізнесу. Спікерами на заході виступили фахівці Головного управління ДПС у Донецькій області. До засідання Комітету також долучились більше 30 представників бізнес-спільноти регіону. Серед них керівники підприємств, бухгалтерська спільнота та громадськість.
Цього разу під час заходу актуальною темою для обговорення стали законодавчі підстави проведення документальних перевірок фізичних та юридичних осіб податковими органами в умовах воєнного стану в країні. Спікерами з цієї теми стали Олег Хукаленко – начальник управління податкового аудиту та Сергій Петровський – начальник управління оподаткування фізичних осіб.
Олена Стичінська - начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків, детально роз’яснила учасникам заходу Порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та надала дієві поради, як платникам ПДВ убезпечити себе від блокування податкових накладних чи розблокувати такі, якщо її реєстрація вже призупинена. Ознайомила з презентацією відеоінструкції «Критерії ризиковості платника податку», розробленої Державною податковою службою України, яка детально роз’яснює, які існують критерії ризиковості та надає алгоритм дій для платника у разі віднесення його до переліку ризикових.
Також нагадала, що в ГУ ДПС у Донецькій області працює консультаційний центр з питань реєстрації податкових накладних і якщо виникають питання щодо реєстрації ПН/РК, підстав віднесення підприємства до категорії ризикових і причин призупинення реєстрації податкових накладних, консультаційну та інформаційну допомогу можна отримати у робочий час за номерами телефонів: (098) 014-26-15, (050) 578-95-71, (044) 570-22-00. Фахівці ГУ ДПС у Донецькій області допоможуть спланувати кроки для попередження ділових контактів із ризиковими бізнес-партнерами та виходу підприємства з групи ризикових платників.
Податкова служба Донеччини завжди відкрита до конструктивного діалогу з бізнесом та використовує всі наявні канали комунікації для надання фахової допомоги платникам податків. В ході заходу присутні представники бізнес-спільноти отримали вичерпні відповіді на свої запитання та контакти для зворотного зв'язку у разі потреби додаткової консультації.