Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Для окремих суб’єктів господарювання відтерміновано з 01.01.2026 обов’язок проведення безготівкових розрахунків

, опубліковано 02 лютого 2026 о 13:20

     Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2025 року № 1768 (далі – Постанова № 1768) внесено зміни до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова № 894), замінивши у п.п. 4 слова і цифри «з 1 січня 2026 р.» словами «через три місяці з дня припинення чи скасування воєнного стану». 

    Тобто, відтерміновано строки обов’язкового забезпечення безготівкових розрахунків, у тому числі через електронні платіжні засоби, застосунки та платіжні пристрої, для окремих торговців. 

    Відповідно до Постанови № 1768 це стосується: 

- торговців – фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої групи; 

- торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів; 

- торговців, які здійснюють виїзну (виносну) торгівлю; 

- торговців, які здійснюють продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції. 

     Для цих торговців обов’язок проведення безготівкових розрахунків виникатиме через три місяці після припинення або скасування воєнного стану. 

    Разом з тим, звертаємо увагу, що вимоги Постанова № 894 не поширюються на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях територіальних громад, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). 

     Перелік таких територій затверджує Міністерство розвитку громад та територій України.