Протягом минулого тижня податкова служба Донеччини продовжила активну комунікацію з громадянами та підприємцями. Під час заходів фахівці надавали вичерпні відповіді на актуальні питання, роз’яснювали норми законодавства, що постійно змінюються, та пропонували індивідуальні практичні поради.
Особливу цінність мають такі зустрічі для бізнесу та звичайних громадян, адже вони допомагають не тільки уникнути порушень, а й будують прозорі, партнерські відносини з державою. Завдяки відкритому діалогу підвищується рівень правової культури та зміцнюється довіра до податкової служби як до інституції, що дбає про чесні правила гри для всіх.
Протягом першого півріччя поточного року до Краматорської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Донецькій області через електронні сервіси ДПС роботодавцями надано близько 600 довідок-розрахунків на виплату заробітної плати. Враховуючи актуальність питань із заповнення та подання довідки-розрахунку, начальником Краматорської ДПІ Анжелікою Зуяковою в режимі онлайн проведений інформаційний захід на тему «Довідка – розрахунок. Практичні поради із заповнення та подання. Алгоритм перевірки».
Фахівчиня нагадала, що відповідно до пункту 4 Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16.09.2022 № 291 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 291), довідка-розрахунок на виплату заробітної плати складається платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 291.
Контролюючі органи невідкладно погоджують довідку-розрахунок в електронній або паперовій формі, надану платником єдиного внеску. Довідка-розрахунок в електронній формі надається платником єдиного внеску до обслуговуючого надавача платіжних послуг з дотриманням Законів України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та «Про електронні документи та електронний документообіг».
Згідно з пунктом 5 Порядку № 291 у разі подання до обслуговуючого надавача платіжних послуг одночасно з грошовим чеком та/або платіжною інструкцією на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати за відповідний період документального підтвердження раніше сплаченого єдиного внеску, довідки-розрахунку в електронній формі або оригіналу довідки-розрахунку в паперовій формі, погодженої з контролюючим органом, обслуговуючий надавач платіжних послуг має видати суму, зазначену в грошовому чеку, та/або виконати платіжну інструкцію.
Фахівці Краматорської ДПІ завжди відкриті до діалогу з платниками, традиційно продовжують закликати платників активно користуватись електронними сервісами ДПС України та нагадують, що відвідати податкову інспекцію, отримати безкоштовний кваліфікований електронний підпис (КЕП) можливо в Центрі обслуговування платників (м. Краматорськ, бульвар Машинобудівників, 22 (вхід зі зворотної сторони будівлі).
Також, за отриманням адміністративних послуг, консультацій та практичної допомоги з питань роботи електронних сервісів від ДПС платники податків можуть звернутися до фахівців Краматорської державної податкової інспекції за адресами: м. Слов’янськ, площа Соборна, 3 та Краматорський р-н, с-ще Олександрівка, площа Незалежності, 3, з понеділка по п’ятницю з 8.30 до 17.00, перерва з 12.30 до 13.00.
Отримати усні консультації з питань отримання електронного підпису кожен може за телефоном (066) 474-64-91, з питань податкової тематики та питань електронних сервісів: (066) 841-45-80, (095) 501-33-54, (066) 318-91-47 та (095) 058-04-89.
Також, управлінням оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Донецькій області проведено офлайн-зустріч. Детально обговорили декларування доходу у вигляді спадщини (подарунку) від фізичної особи, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення. До зустрічі долучились фізичні особи-громадяни.
На питання, що надійшли під час зустрічі, відповіла головний державний інспектор відділу адміністрування податків з громадян та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Донецькій області Юлія Колесникова.
Наголосила, що оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи у дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регулюється статтею 174 Кодексу, якою встановлено декілька ставок для оподаткування доходів платника податку, одержаних у вигляді спадщини, в залежності від ступеня споріднення спадкоємця із спадкодавцем та резидентського статусу спадкодавця та спадкоємця.
Обговоили об'єкти спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою.
Також було наголошено, що згідно з підпунктом 174.2.2 пунктом 174.2 статті 174 Кодексу за ставкою 5 відсотків оподатковується вартість будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не зазначені у підпункті 174.2.1 цього пункту. Об’єкти спадщини оподатковуються за ставкою 18 відсотків, визначеною в пункті 167.1 статті 167 Кодексу, для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем – резидентом від спадкодавця – нерезидента (підпункт 174.2.3 пункт 174.2 статті 174 Кодексу).
Згідно з пунктом 174.3 статті 174 Кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
Такі ініціативи та заходи — крок до сучасного та відповідального суспільства, де закон працює в інтересах кожного.