Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що 21 квітня 2025 року Міністерством юстиції України зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 11.04.2025 № 195 «Про затвердження Змін до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку» (далі – наказ № 195).
Пунктом 3 наказу № 195 визначено, що він набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Наказ № 195 опубліковано в Офіційному віснику України № 34 29.04.2025.
Метою прийняття наказу № 195 є приведення у відповідність форми декларації з акцизного податку і Порядку її заповнення та подання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841) (далі – Декларація) до вимог Податкового кодексу України (далі- Кодекс), з урахуванням змін, внесених Законом України від 09.10.2024 № 4014-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу» (далі – Закон № 4014).
Зміни внесені до форми Декларації передбачають:
доповнення розділу А Декларації новим рядком, в якому буде здійснюватися відображення гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу;
доповнення Декларації новим додатком 15 «Розрахунок суми гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу (пункт 49 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу), в якому виробниками спирту етилового та біоетанолу відображатимуться податкові зобов’язання з акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку.
Таке податкове зобов’язання з акцизного податку розраховується, виходячи з:
- максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу;
- кількості днів звітного періоду, протягом якого обладнання працювало;
- залишків спирту етилового та біоетанолу на початок та кінець звітного періоду;
- обсягів реалізації спирту етилового та біоетанолу протягом звітного періоду, в тому числі тих, які не підлягали оподаткуванню акцизним податком.
Пунктом 2 розділу II Закону № 4014 встановлено, що першим податковим (звітним) періодом, за який розраховується гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку, є календарний місяць, наступний за місяцем введення в дію Закону № 4014.
Таким чином, першим податковим (звітним) періодом, за який розраховується гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку, є травень 2025 року, декларація з акцизного податку за який буде подаватись до 20 червня 2025 року включно.
Вимоги щодо визначення гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку за податковий (звітний) період не поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють виключно виробництво біоетанолу та мають відповідну ліцензію.