У Cелидівській державній податковій інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Порядок реєстрації РРО та програмних РРО» за участі начальника Євгена Босенка.
В ході заходу податківець звернув увагу на обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних РРО платниками єдиного податку другої – четвертої груп ще з 1 січня 2022 року. Суб’єкти господарювання на свій вибір можуть використовувати або класичний, або програмний РРО, залежно від своїх потреб. Для реєстрації програмного РРО платник повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватися ПРРО по яку потрібно повідомити контролюючий орган відповідно до вимог п.63.3 ст. 63 Податкового кодексу України (повідомлення за ф. №20-ОПП).
Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО, що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет платника або засобами телекомунікацій. Після включення ПРРО до реєстру програмних РРО такий ПРРО може використовуватися суб’єктом господарювання.
На всі поставлені запитання додзвонювачі отримали кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.
До Вашої уваги окремі питання та відповіді до них, що обговорювались під час «гарячої лінії».
Питання: Які дані будуть відображені у щоденному фіскальному звітному чеку (Z – звіті), сформованому ПРРО на наступний робочий день або через інший період у кілька днів за час відключення електроенергії, при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС» ?
Відповідь: Якщо при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС» відбулось відключення електроенергії, то у щоденному фіскальному звітному чеку (Z – звіті), сформованому програмним реєстратором розрахункових операцій (далі – ПРРО) на наступний робочий день або через інший період у кілька днів, буде відображено загальну суму розрахунків за відповідний проміжок часу відключення електроенергії з моменту відкриття робочої зміни, до фактичного її закриття.
Водночас, якщо ПРРО в процесі використання був переведений в режим офлайн, то суб’єкту господарювання (користувачу) забороняється виконувати закриття робочої зміни на інших пристроях.
Питання: Який механізм відкриття та закриття робочої зміни при застосуванні ПРРО операцій особою, яка здійснює розрахункові операції?
Відповідь: При застосуванні програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) відкриття робочої зміни відбувається на підставі технологічного повідомлення з типом відкриття зміни, яке автоматично формується програмним забезпеченням ПРРО при виконанні такої операції особою, яка здійснює розрахункові операції.
Закриття робочої зміни здійснюється на підставі Z-звіту або технологічного повідомлення про закриття зміни, яке формує програмне забезпечення ПРРО після формування Z-звіту.
Питання: Як здійснюється програмування найменування товарів (послуг) при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС»?
Відповідь: Програмування найменування товарів (послуг) при використанні програмного забезпечення «ПРРО ДПС» здійснюється оператором (касиром) самостійно шляхом додавання таких товарів за допомогою самого програмного забезпечення або за допомогою імпорту раніше підготованого переліку номенклатури, який формується для кожного програмного забезпечення у окремому форматі згідно з інструкцією (Керівництво користувача ПРРО ДПС (WEB, Android, iOS, Windows)), що розміщена за посиланням: http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/kerivnitstvo-koristuvacha.
Під час спілкування з платниками, посадовець роз’яснив новації податкового законодавства, передбачених Законом України від 18 червня 2024року №3813 –IX « Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які направлені на підвищення рівня податкової культури в суспільстві.