Робочі зустрічі з платниками податків є невід'ємною складовою комунікаційної стратегії податкової служби, спрямованої на підвищення поінформованості громадян та суб'єктів господарювання щодо їх податкових зобов'язань і прав.
Днями в Добропільській ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області для платників податків відбулась інформаційно-роз’яснювальна зустріч, де податківці повідомили, що у вересні 2024 року стартувала інформаційна кампанія щодо впровадження реформ та управління змінами.
Метою інформаційної кампанії – роз’яснення платникам податків основних аспектів Національної стратегії доходів (НСД) до 2030 року та заходів ДПС із її впровадження (на період 2024 – 2025 роки), підвищення рівня добровільної сплати податків та податкової культури в суспільстві.
НСД – це дорожня карта реформування податкової системи, а також удосконалення процедур податкового адміністрування, яка необхідна для забезпечення потенціалу задоволення фіскальних потреб у середньостроковій перспективі. Вона також підтримує економічне зростання через зменшення нерівності та неефективності в політиці та адмініструванні доходів.
Це бачення майбутньої системи доходів України, що надає чіткості та мети реформам.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 25 липня 2024 року №854 «Про реалізацію експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі» (далі – Постанова № 854), яка є базовим документом для реалізації Експериментального проекту.
Запровадження системи управління ризиками ДПС дозволить забезпечити системність та єдиний підхід до управління ризиками дотримання податкового законодавства в роботі органів ДПС по всій вертикалі, зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.
Слід зазначити, що Постанова № 854 не встановлює жодних нових обов’язків або обмежень для платників податків. Для більшості платників, які прагнуть дотримуватися податкового законодавства, ДПС зосередить зусилля на вжитті проактивних заходів впливу (сприятливих заходах впливу, спрямованих на допомогу платникам податків у розумінні виконання своїх посадових обов’язків), які реалізуються шляхом надання консультацій, інформаційно-довідкових послуг, здійснення сервісного обслуговування платників.
ДПС розроблено інформаційний лист № 6/2024. В інформаційному листі наведений розподіл всіх податкових ризиків за основними видами: ризик реєстрації, ризик звітності, ризик сплати, ризик декларування.
Ознайомитись з інформаційним листом № 6/2024 можна на вебсайті ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/829957.html.
Також у ході зустрічі податківці поінформували про новації, передбачені Законом від 18.06.2024 № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» та розповіли, яку допомогу можна отримати від комплаєнс-менеджера та як стати учасником проєкту «Територія високого рівня податкової довіри».
Крім того, під час зустрічі платники отримали рекомендації:
як в електронному кабінеті удосконалено сервіс одержання платником документа, що підтверджує стан розрахунків з державним та місцевими бюджетами, а також цільовими фондами;
як заповнювати клієнтами банків реквізиту «Фактичний платник» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
який механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку.
Також нагадали, що реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів, відкритих Державною казначейською службою України, розміщено в Центрі обслуговування платників податків, на офіційному вебпорталі відповідного територіального органу ДПС або на вебпорталі ДПС за посиланням: Головна/Рахунки для сплати платежів (https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/).
За отриманням усних консультацій з надання адміністративних послуг та практичної допомоги щодо подачі декларації в електронному вигляді та з питань роботи по використанню електронних сервісів від ДПС платники можуть звернутись до фахівців ЦОП Добропільської ДПІ за адресою: м. Добропілля, пров. Європейський, б.4.
Звертаємо увагу, що запроваджено дистанційний запис для отримання послуг в Добропільській ДПІ – Електронну чергу. Щоб здійснити попередній запис необхідно звернутись до Контакт – центру ДПС за тел.: 0-800-501-00-7 (підменю – 6). Отримуйте якісні послуги у зручний для Вас час.