Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Добропільська ДПІ на зв’язку з платниками податків

опубліковано 01 жовтня 2024 о 16:43

Головний державний інспектор Добропільської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій Віта Полонська провела телефонну «гарячу лінію» для платників податків на тему: «Як підприємцю – платнику єдиного податку скористатися правом на щорічну відпустку. Отримання витягу платниками єдиного податку».

Під час спілкування з платниками податків податківиця акцентувала увагу на основних аспектах отримання послуг. Довела до відома, що для максимальної зручності підприємців та громадян проводиться попередній запис до Центру обслуговування платників податків, зателефонувавши до Контакт – центру ДПС за номером 0 800 501 007.

Наводимо найпоширеніші питання, що цікавили платників податків:

Хто має право скористатися правом щорічної відпустки?

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі – ЕРЛН), якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

За якою формою подається заява?

Заява про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням витягу з ЕРЛН подається  у довільній формі згідно підпункту 298.3.2 пункту 298.3 статті 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс).

Чи можна подати заяву через Електронний кабінет?

Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених Кодексом та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, та нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання Кодексу та інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи (абзац перший пункту 42 прим. 1.2 статті 42 прим. 1 Кодексу).

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Доступ до приватної частини Електронного кабінету (особистий кабінет), яка є індивідуальною персоніфікованою вебсторінкою користувача, надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої та другої груп, яка не використовує працю найманих осіб, скориставшись меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету має можливість надіслати до контролюючого органу лист, який містить заяву довільної форми щодо періоду щорічної відпустки або терміну тимчасової втрати працездатності зі сканованою копією витягу з ЕРЛН (далі – Заява). Форма підготовки такої кореспонденції передбачає заповнення або вибір із запропонованих наступних реквізитів:

 код ДПІ, до якого відправляється лист;

 тип документа;

 тематика звернення;

 короткий зміст листа;

 сканований документ, який необхідно завантажити (файл у форматі pdf загальним розміром до 5 МБ).

Протягом одного робочого дня після надсилання Заяви її автора буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в органі ДПС, до якого вона направлена. Інформацію щодо отримання та реєстрації Заяви в органі ДПС платник може переглянути у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету.

Чи можуть скористатися правом на відпустку платники єдиного податку 3 групи?

Щодо платників єдиного податку групи 3, таке звільнення від сплати єдиного податку до них не застосовується через недоцільність. Адже вони сплачують не фіксовану основну ставку єдиного податку, а відсоткову — від фактично отриманого доходу за звітний період. Тобто, якщо підприємець  групи 3 знаходиться у відпустці за власним бажанням, це жодним чином не впливає на порядок нарахування та сплати єдиного податку за відповідний звітний період.

Що треба враховувати під час планування відпустки підприємцем?

Відпустка надається лише на повний місяць. Це означає, що її тривалість не може бути меншою. Можна брати відпустку або на весь місяць, або зовсім не брати.

Відпустку неможливо розділити на частини. Наприклад, неможливо взяти відпустку за схемою 15+15 або 10+20 і т.д.

Відпустка може бути надана лише один раз на рік і не кумулюється. Якщо рік пройшов, і відпустка не була використана, вона втрачає свою чинність.

Після початку відпустки заяву відкликати неможливо.

Ці важливі визначення слід враховувати при плануванні та формулюванні заяви про відпустку.

Як фізичній особі - підприємцю отримати витяг з реєстру платників єдиного податку?

Відповідно до пункту 299.9 статті 299 Кодексу  фізична особа – підприємець, зареєстрований платником єдиного податку, має можливість подати запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку до контролюючого органу за місцем податкової адреси в один із таких способів: 

поштою; 

безпосередньо до контролюючого органу; 

засобами інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет», вхід до якої здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.

В які строки можна отримати витяг платника єдиного податку?

Строк надання витягу для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту, а для суб’єктів господарювання, які подали заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування, – двох робочих днів з дня надходження запиту.  Адміністративна послуга надається безоплатно. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

За якою формою подається запит на отримання витягу?

Форми запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу затверджені наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019   № 308. Форма запиту передбачає проставляння платником податків відмітки у полі «Спосіб отримання витягу», а саме, безпосередньо в контролюючому органі або в електронному вигляді.

Підприємець – платник єдиного податку першої – третьої групи, може в меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету створити, підписати та надіслати до відповідного органу ДПС запит про отримання витягу за формою F1302101.

У разі надсилання запиту з відміткою отримання витягу з реєстру платників єдиного податку «в електронному вигляді», платник отримує витяг в електронній формі за формою F1402101 у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

При цьому роздрукований електронний витяг в паперовому вигляді не вважається оригіналом.