Східна ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області активно проводить інформаційні заходи для платників податків Донеччини. Начальником Східної ДПІ проведено чергову телефонну «гарячу лінію» на тему: «Актуальні питання щодо єдиного податку». Єдиний податок використовує основна частина фізичних осіб - суб’єктів господарської діяльності, і тому виникає значна кількість питань. Найактуальніше питання, яке цікавило присутніх це умови перебування на спрощеній системі оподаткування та порядок переходу на єдиний податок.
Отже, податківець звернула увагу та докладно роз’яснила про необхідність дотримання умов перебування на спрощеній системі оподаткування. Основні вимоги для можливості обрання та переходу юридичними та фізичними особами – підприємцями на сплату єдиного податку встановлено у статті 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву.
У заяві повинні зазначатися всі обов’язкові відомості, зокрема обрані суб'єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
У разі подання заяви без зазначення будь-яких з обов’язкових відомостей платник має можливість повторно її подати із заповненням всіх обов’язкових відомостей.
Також, під час спілкування посадовець звернула увагу на терміни подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, проінформувала про обсяги річного доходу, які дають можливість суб’єктам господарювання перебувати на такій системі оподаткування, про розмір ставок єдиного податку та розмір єдиного внеску, які строки подання податкової звітності та строки сплати податкових зобов’язань.
Запитувачам надані роз’яснення та покрокову інструкцію щодо подання заяви. Заява подається за вибором платника податків, зокрема, засобами електронного зв’язку в електронній формі.
Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
Податківець наголосила, що завдяки роботі електронних сервісів ДПС платники податків мають можливість безкоштовно підготувати і подати у режимі реального часу до органів податкової служби електронну звітність, отримати необхідну послугу, довідку чи інформацію не виходячи з офісу чи дому.
Багатьох спрощенців цікавило питання щодо порядку та умов подання заяви на відпустку або за період хвороби підприємця.
Відповідно до п. 295.5 ст. 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі – ЕРЛН), якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Заява про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням витягу з ЕРЛН подається у довільній формі.
Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої та другої груп, яка не використовує працю найманих осіб, скориставшись меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету має можливість надіслати до контролюючого органу лист, який містить заяву довільної форми щодо періоду щорічної відпустки або терміну тимчасової втрати працездатності зі сканованою копією витягу з ЕРЛН.
Всі додзвонювачі отримали вичерпні відповіді та роз’яснення на запитання, які їх цікавили.
Також, за отриманням усних консультації з питань застосування податкового законодавства, законодавства з питань сплати ЄСВ, допомоги у користуванні сервісами Електронного кабінету платника та застосунку «Моя податкова» щодо отримання адміністративних послуг, подання податкової звітності до органів ДПС, сплати податків та отримання інших сервісів можна звернутись до працівника Східної ДПІ за телефоном
+ 38 (032) 297-30-47