Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості отримання довідки про доходи фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку

опубліковано 15 липня 2024 о 10:10

Днями, в рамках функціонування комунікаційної податкової платформи, пройшла зустріч працівників Дружківської державної інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області з підприємцями, де було обговорено особливості отримання довідки про доходи фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

Згідно з п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями доходом для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

Пунктом 296.8 ст. 296 ПКУ визначено, що платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до органу контролю Податкову декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – податкова декларація) за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.

Інспектор наголосила, що податкова декларація подається із позначкою «Довідково». Така податкова декларація не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.

В полі «місяць» поля 02 декларації через тире проставляється арабськими цифрами порядковий номер першого місяця й останнього місяця (включно), за який подається така декларація.

У полі «рік» поля 02 арабськими цифрами проставляється рік, за який подається така декларація.

У випадку, коли декларація подається за один місяць, у полі «місяць» вказується номер календарного місяця, за який подається декларація з позначкою «Довідково».

Розділ V «Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку» декларації фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку, що подає декларацію з позначкою «Довідково», не заповнюється. 

Інспекторка зазначила, що заява про видачу довідки про доходи подається до контролюючого органу довільної форми за основним місцем обліку в один із таких способів:

безпосередньо до контролюючого органу;

поштою;

засобами інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет».

Довідка про доходи надається довільної форми протягом 10 календарних днів з дня отримання заяви контролюючим органом. Спосіб отримання довідки обов’язково повинен бути указаний в заяві для уникнення непорозумінь під час отримання результату.