Головний державний інспектор Добропільської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області Олена Сузіна провела телефонну «гарячу лінію» на тему: «Отримання витягу з реєстру платників ПДВ».
Під час телефонної розмови проінформувала, що отримання витягів з реєстру платників податку на додану вартість не є обов’язковим для платників, контролюючі органи не мають підстав вимагати їх у платників. Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному вебпорталі ДПС, яка оновлюється щоденно.
Пропонуємо Вашій увазі відповіді на деякі із питань, які були обговорені під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», а саме:
- Який порядок отримання витягу з реєстру платників ПДВ
Порядок подання запиту та отримання витягу з реєстру платників ПДВ визначено розділом VІІ Положення про реєстрацію платників ПДВ, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 (далі – Положення № 1130).
Запит про отримання витягу з реєстру платників ПДВ за формою № 1-ЗВР подається до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку в один із таких способів:
- особисто платником ПДВ або відповідальною особою платника податків – юридичної особи чи будь-якою особою за наявності належним чином оформленої довіреності від платника податків;
- надсилається поштою до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 7.4 розд. VІІ Положення № 1130);
- в електронному вигляді через Електронний кабінет з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Якщо запит про отримання витягу було подано в електронному вигляді через Електронний кабінет, то витяг протягом 2 робочих днів від дати надходження запиту надсилається до Електронного кабінету, де розміщується у режимі «Перегляд звітності». Відкриття та перегляд витягу здійснюється шляхом натискання на запис із запитом про отримання витягу у цьому режимі та подальшим переходом за вкладкою «J(F)1401704».
Також витяг можна отримати у контролюючому органі або поштою (за рахунок одержувача) у разі зазначення у запиті відповідного способу отримання витягу.
- Чи є обов’язковим отримання витягу з реєстру платників ПДВ?
Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» скасовано такі документи, як свідоцтво про реєстрацію особи платником податку на додану вартість та свідоцтво про реєстрацію як суб’єкта спеціального режиму оподаткування, та надано право платникам податку на додану вартість за їх запитом отримувати витяги із реєстру платників податку на додану вартість в контролюючих органах.
Оскільки отримання витягів з реєстру платників податку на додану вартість не є обов’язковим для платників, контролюючі органи не мають підстав вимагати їх у платників.
Підтвердженням факту реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності платником податку на додану вартість є наявність інформації про таку реєстрацію на офіційному вебпорталі ДПС, яка оновлюється щоденно.
Відповідні роз’яснення надані в листі Міндоходів від 17.01.2014 №1094/7/99-99-19-04-02-17 «Про окремі зміни в законодавстві».
- До якого контролюючого органу в період дії воєнного стану СГ, який перебуває на обліку на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації/зоні проведення бойових дій подає запит для отримання витягу з реєстру платників ПДВ?
В умовах дії правового режиму воєнного стану територіальні органи ДПС, що розташовані на територіях тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації/в зоні проведення бойових дій, не можуть здійснювати свої повноваження, визначені Податковим кодексом України, в тому числі повноваження щодо реєстрації/перереєстрації платників ПДВ.
З метою забезпечення безперебійної роботи територіальних органів ДПС, які не можуть здійснювати повноваження у період воєнного стану в Україні, їхні повноваження закріплені за іншими територіальними органами.
Виходячи із зазначеного, суб’єкт господарювання, який перебуває на обліку на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації/в зоні проведення бойових дій, з метою отримання витягу з реєстру платників ПДВ подає запит про отримання витягу з реєстру платників ПДВ за формою № 1-ЗВР засобами електронного зв’язку в електронній формі до контролюючого органу, в якому він перебуває на обліку.
Розглядатиме заяву та запит територіальний орган ДПС, за яким закріплено виконання повноважень щодо реєстрації/перереєстрації платників ПДВ територіального органу ДПС, який не може здійснювати свої повноваження.
Також звернула увагу, що за отриманням усних консультацій з надання адміністративних послуг та практичної допомоги щодо подачі запитів в електронному вигляді та з питань роботи по використанню електронних сервісів від ДПС платники можуть звернутись до фахівців ЦОП Добропільської ДПІ за адресою: м. Добропілля, пров. Європейський, б.4.
Контактний телефон: 0627728869.
Проінформувала, що запроваджено дистанційний запис для отримання послуг в Добропільській ДПІ – Електронну чергу. Щоб здійснити попередній запис необхідно звернутись до Контакт – центру ДПС за тел.: 0-800-501-00-7 (підменю 6 - записатись в електронну чергу).
Під час гарячої лінії платники податків отримали вичерпні відповіді на всі питання.