Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Добропільська ДПІ: про способи подання заяви про повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску

опубліковано 07 червня 2024 о 13:00

В Центрі обслуговування платників Добропільської ДПІ відбувся практикум за участі старшого державного інспектора Олесі Куровської.  Цього разу проінформувала та надала практичну допомогу платникам податків стосовно способу подання заяви про повернення надміру та/або сплачених сум єдиного внеску.

Під час заходу розповіла, про Порядок, який визначає процедуру зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.07.2021 № 417 (далі – Порядок). 

Привела приклади у яких випадках здійснюється повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок):

надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на належний рахунок 3556;

помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій не на належний рахунок 3556;

помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на бюджетний рахунок за надходженнями;

помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) та іншими законами, на рахунок 3556 з єдиного рахунку.

Згідно з пунктом 6 цього Порядку повернення сум єдиного внеску здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення.

У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та  4  пункту 5 цього Порядку, заява про повернення коштів з рахунків 3556  (далі  – заява) подається до територіального органу ДПС за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених коштів, за формою визначеною у додатку 1 до цього Порядку.

Повернення єдиного внеску у випадку, передбаченому підпунктом 3 пункту 5 цього Порядку, здійснюється відповідно до вимог статті 43 Кодексу.

Заява може бути подана платником до територіального органу ДПС в електронній формі через Електронний кабінет та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

Зазначила, що до заяви платник обов’язково додає копію розрахункового документа (квитанції, платіжного доручення тощо), що підтверджує сплату коштів на рахунок 3556 (до заяви в електронній формі – електронну копію зазначеного документа). Копія цього документа завіряється платником особисто.

Враховуючи зазначене проінформувала, що заява подається за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску одним із таких способів:

поштою;

особисто платником єдиного внеску чи уповноваженою на це особою безпосередньо у контролюючому органі;

засобами інформаційно-комунікаційної системи Електронний кабінет, вхід до якої здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua.

Фахівець практично допомогла з надсиланням платником Заяви в електронній формі через приватну частину Електронного кабінету.

Також проінформувала, що меню «Листування ДПС» приватної частини Електронного кабінету дозволяє створити та надіслати довільну кореспонденцію (лист, заяву, запит тощо) до відповідного контролюючого органу.

Звернула увагу, що протягом одного робочого дня після надсилання електронної Заяви до контролюючого органу платника буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації заяви в контролюючому органі, до якого Заяву направлено. Інформацію щодо отримання та реєстрації заяви в контролюючому органі платник може переглянути в вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» Електронного кабінету.

Фахівець нагадала, що за отриманням усних консультацій з надання адміністративних послуг та практичної допомоги щодо подачі декларації в електронному вигляді та з питань роботи по використанню електронних сервісів від ДПС платники можуть звернутись до фахівців ЦОП Добропільської ДПІ за адресою: м. Добропілля, пров. Європейський, б.4.

Контактний телефон: 

0627728869 – по дзвінках у межах України;  +380627728869  – по дзвінках з інших країн;

0627728874 – по дзвінках у межах України; +380627728874  – по дзвінках з інших країн.