Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія» на тему: «Загальні питання реєстрації РРО, ПРРО, КОРО, РК»

, опубліковано 29 січня 2024 о 11:48

У Головному управлінні ДПС у Донецькій області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участю заступника начальника відділу обліку платників і об’єктів оподаткування та розгляду звернень державних органів управління податкових сервісів Головного управління ДПС у Донецькій області Олега Тарасова на тему: «Загальні питання реєстрації РРО, ПРРО, КОРО, РК». 

Надаємо добірку актуальних питань та відповідей на них, що прозвучали під час гарячої лінії.

 

Питання: Як зареєструвати першу книжку обліку розрахункових операцій на господарську одиницю?

Олег Тарасов: При першій реєстрації книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) на господарську одиницю суб’єкт господарювання подає Заяву про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки за формою № 1-КОРО (далі – реєстраційна заява за ф. №1-КОРО, ідентифікатор J/F1311305). При цьому розділ 3 реєстраційної заяви за ф. №1-КОРО «дані щодо РРО» не заповнюється, а у розділі 6 реєстраційної заява за ф. №1-КОРО «дані щодо книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки» у графі «номер книги ОРО, яка реєструється (перереєструється)» зазначається літера «г». 

 

Питання: Чи можна заяву про реєстрацію програмного РРО подати у паперовому вигляді через Центр обслуговування платників?

Олег Тарасов: Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО подається тільки в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу в Електронному кабінеті або засобами телекомунікацій. Після включення програмного реєстратора розрахункових операцій до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій він може використовуватись суб’єктом господарювання.

 

Питання: Чи потрібно здійснювати перереєстрацію РРО/ПРРО у зв’язку з евакуацією бізнесу?

Олег Тарасов: Перереєстрація РРО/ПРРО у разі евакуації бізнесу є обов’язковою. Евакуація бізнесу є зміною місця здійснення розрахункових операцій тому потрібно обов’язково здійснити перереєстрацію РРО/ПРРО. 

У першу чергу необхідно подати повідомлення за ф.№20-ОПП про зміну інформації про господарську одиницю. Після цього подається відповідна заява за ф. № 1-РРО/1-ПРРО з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення, податкова перевіряє документи і, якщо ніяких підстав для відмови немає, здійснює перереєстрацію.

Ця норма встановлена наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 року № 547 (далі – Порядок 547). Згідно з пунктом 1 глави 3 розділу II Порядку 547 після отримання документів у разі відсутності підстав для відмови посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня подання реєстраційної заяви проводить перереєстрацію РРО шляхом внесення змін до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС та видає суб'єкту господарювання нове реєстраційне посвідчення.

Для ПРРО обов’язок перереєстрації зафіксований у розділі ІІ Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 року № 317. Звертаємо увагу, що нове посвідчення розміщується в електронному кабінеті, також отримати реєстраційне посвідчення можна в паперовому варіанті.

 

Питання: Як бути в ситуації, коли РРО було знищено під час бойових дій?

Олег Тарасов: Однією із підстав для скасування реєстрації РРО згідно з підпунктом 13 пункту 1 глави 4 розділу ІІ Порядку 547 є повідомлення суб’єктом господарювання контролюючий орган про закриття об'єкту оподаткування відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України. Після закриття господарської одиниці, контролюючий орган приймає рішення про скасування реєстрації РРО .

 

Питання: Чи потрібно подавати повідомлення за формою №20-ОПП для реєстрації ПРРО?

Олег Тарасов: Потрібно, оскільки ПРРО реєструється за адресою господарської одиниці, яка обліковується в контролюючому органі. Відсутність зареєстрованої ГО на обліку в контролюючому органі або подання неповної чи помилкової інформації про ГО є однією з причин відмови у реєстрації ПРРО.