Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Дружківська ДПІ роз’яснює про електронні засоби спілкування з податковою

, опубліковано 16 січня 2024 о 10:24

Дружківська державна податкова інспекція ГУ ДПС у Донецькій області нещодавно провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з дружківцями з питань «Електронні засоби спілкування з податковою».

На питання, що надійшли під час «гарячої лінії», відповідала головний державний інспектор Дружківської ДПІ Наталя Цимбалюк. Пропонуємо вашій увазі найцікавіші питання та відповіді на них.

 

Чи включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку допомога у вигляді безоплатно наданих товарів особі, яка постраждала внаслідок збройної агресії російської федерації, наданих за рахунок бюджетних коштів іноземних держав?

Така допомога не включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку за 2023 рік відповідно змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України, внесених Законом України від 11 квітня 2023 року № 3050-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».

 

Які зміни відбулися у декларації про доходи і чи можна подати через «Електронний кабінет платника податків» оновлену декларацію для декларування прощеного кредиту?

З січня 2024 року діє оновлена форма декларації про доходи:

- у розділі I рядок 6 поділено на два рядки - 6, 7;

- у рядку 10.4 розділу II замінено зміст на "Дохід, отриманий у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, та дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу";

- у розділі V додано новий рядок 20.3 "Сума податку на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов'язання, що підлягає сплаті фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність за результатами звітного (податкового) року (додане значення (рядок 14 - рядок 15))";

- викладено у новій редакції Розділ VI "Розрахунок податкових зобов'язань у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у попередніх звітних періодах";

- у розділі VII доповнено словами "або небанківського надавача платіжних послуг";

- примітка 5 змінено на "подає у поточному році до контролюючого органу податкову декларацію відповідно до пункту 179.3 статті 179 розділу IV Податкового кодексу України".

Також змін зазнали й додатки до декларації про доходи. А додатки КІК, Ф3, Ф4 і зовсім викладено у новій редакції.

Фізична особа має змогу подати декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2023 року засобами Електронного кабінету платників податків, а також нарахувати і сплатити до бюджету з таких доходів податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.

 

До якого контролюючого органу переселенцю із тимчасово окупованої території необхідно подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи?

При наявності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи – до контролюючого органу за місцем фактичного проживання.

У випадку відсутності довідки ВПО - за місцезнаходженням контролюючого органу, який переміщено з тимчасово окупованої території України.

Найзручніше подавати декларацію засобами Електронного кабінету платника податків, або застосунку «Моя податкова», що значно збереже час та унеможливить помилки заповнення.

 

Особливості сплати коштів на єдиний рахунок?

При сплаті коштів на єдиний рахунок, відкритий у Казначействі на ім’я ДПС, у реквізиті «Призначення платежу» платник може не визначати напрям перерахування коштів. Тоді у реквізиті «Призначення платежу» заповнюється лише поле «Додаткова інформація запису» у довільній формі. У цьому випадку кошти перераховуються на рахунки на підставі податкової інформації.

Засобами Електронного кабінету платник може визначити напрям перерахування коштів з єдиного рахунку на бюджетні або не бюджетні рахунки та заповнити всі поля.

 

Чи вважається електронний таксометр РРО?

Відповідно до ст. 2 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР ”Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями, електронний таксометр – це реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезень пасажирів.

 

Долучайтесь та використовуйте нові податкові сервіси!