Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податкова служба Донеччини та Асоціація платників податків в Донецькій області обговорили законодавчі зміни з питань оподаткування

, опубліковано 12 жовтня 2023 о 13:13

Практичні аспекти застосування змін до податкового законодавства сьогодні розглядали представники Головного управління ДПС у Донецькій області та Голова Ради Територіального відділення ВГО «Асоціація платників податків України» в Донецькій області Роман Поляков на онлайн зустрічі. 

Особливу увагу приділили питанню застосування реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій в умовах дії Закону України від 30.06.2023 № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Також учасники заходу обговорили пропозиції з удосконалення вимог до застосування РРО/ПРРО, особливостей їх застосування у різних сферах господарської діяльності.

Заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Донецькій області Олег Кухаров, зокрема, підкреслив, що останні законодавчі зміни не призведуть до тиску на бізнес, оскільки ДПС використовує ризикоорієнтований підхід до планування перевірок і перевірятимуться лише ті платники, які мають високий ризик порушення законодавства. Також вживаються відповідні заходи реагування у випадках надходження скарг споживачів, звернень органів місцевого самоврядування.

Крім того, податкова служба Донеччини нагадує, що громадяни мають можливість у будь-який час доби, 24/7 повідомляти податкову службу через чат-бот «StopViolationBot» в месенджері Telegram про відомі факти порушень законодавства, зокрема, щодо 

-         незастосування РРО/ПРРО, невидачу чеків;

-         відмову у розрахунку банківською карткою;

-         неоформлення трудових відносин з найманими працівниками;

-         здійснення господарської діяльності без державної реєстрації.

За результатами зустрічі сторони домовилися підтримувати співпрацю та надалі проводити подібні заходи, присвячені розгляду практичних кейсів та проблемних питань, адже лише спільна робота дає результат.