Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Донеччини в режимі Zoom конференції провели семінар з актуальних питань застосування РРО

, опубліковано 22 серпня 2023 о 11:35

За участі фахівців управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Донецькій області відбувся тематичний семінар з актуальних питань застосування РРО/ПРРО для платників Донеччини. З урахуванням засобів безпеки семінар проходив в режимі Zoom конференції. 

Сьогодні на семінарі йшла мова про відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (Закон № 265) у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року за номером 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів у України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Так, застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону № 265 з 01 серпня 2023 року відновлено стосовно суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор за порушення, вчинені до та під час воєнного стану.

З 01 жовтня 2023 року застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01 січня 2022 року по 30 вересня 2023 року включно.

Зазначене вище звільнення від відповідальності та/або її скасування, відповідно до норм Закону № 3219, не поширює свою дію на суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю підакцизними товарами або діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор.

Податківці Донеччини ще раз звертають увагу всіх платників податків, що добровільне виконання вимог законодавства сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, до якого відноситься і Закон № 265, не тільки вбереже торговця від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а й стане надійним оберегом від перевірок, які проводять контролюючі органи. Головним управлінням ДПС у Донецькій області під час перевірки використовується виключно ризик-орієнтовний підхід до організації та здійснення контрольно-перевірочних заходів та не проводиться безпідставна перевірка платників податків.