Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Закон України №2888-IX: зміни щодо фінансової відповідальності

, опубліковано 13 квітня 2023 о 14:28

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що з 01 квітня 2023 року набрав чинності Закон України  від 12.01.2023 № 2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг», яким внесені зміни у статті Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо фінансової відповідальності небанківських надавачів платіжних послуг, еквайрів, емітентів електронних грошей.

Підпунктом 118.1 статті 118 ПКУ встановлена відповідальність за неподання небанківськими надавачами платіжних послуг, емітентами електронних грошей відповідним контролюючим органам в установлений статтею 69 ПКУ строк повідомлення про відкриття/закриття рахунків/електронних гаманців платників податків, яка передбачає накладення штрафу у розмірі 680 гривень за кожний випадок неподання або затримки.

Крім того, встановлюється відповідальність за здійснення видаткових операцій за рахунком/електронним гаманцем платника податків до отримання повідомлення відповідного контролюючого органу про взяття рахунку на облік у контролюючих органах. Підпунктом 118.2 ст. 118 ПКУ передбачено накладення штрафу на небанківського надавача платіжних послуг, емітента електронних грошей в розмірі 10% суми всіх операцій за весь період до отримання такого повідомлення, здійснених з використанням таких рахунків (крім операцій з перерахування коштів до бюджетів або державних цільових фондів), але не менше як 1700 гривень.

За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з вини небанківського надавача платіжних послуг, еквайра, емітента електронних грошей сплачується штраф в розмірах, установлених п. 124.1 ст. 124 ПКУ, а саме:

-         при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;

-         при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.

Крім цього, за порушення строку зарахування небанківський надавач платіжних послуг, емітент електронних грошей сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати (п. 129.6 ст. 129 ПКУ). При цьому платнику податків пеня не нараховується, а нарахована пеня підлягає анулюванню, зокрема за вчинення діяння (дії чи бездіяльності) з вини небанківського надавача платіжних послуг, еквайра, емітента електронних грошей.