Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Як самостійно виправити помилки у декларації?

, опубліковано 17 березня 2023 о 11:39

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що порядок самостійного виправлення помилок, що містяться в раніше поданій податковій декларації, визначений ст. 50 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 ПКУ податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

У разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку (абзац перший п. 50.1 ст. 50 ПКУ).

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

У п. 48.3 ст. 48 ПКУ зазначено, що податкова декларація містить обов’язкові реквізити, зокрема тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий).

Так, податкова декларація може подаватися з ознакою: 

- «Звітна» – за відповідний базовий звітний (податковий) період у встановлені ст. 49 ПКУ строки для такого подання або з порушенням термінів подання;

- «Нова звітна» – до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період з виправленими показниками після поданої податкової декларації з ознакою «Звітна»;

- «Уточнююча» – після граничного терміну подання декларації за такий самий звітний період (з урахуванням строків давності) при виправленні показників поданої податкової декларації.

Таким чином, у разі самостійного виявлення помилок у раніше поданих деклараціях, які призвели до заниження або завищення податкових зобов’язань, або у випадку помилкового подання податкової звітності (подано звітність, яку взагалі не потрібно подавати або подано не до того контролюючого органу) платнику податків необхідно:

-         до закінчення граничного строку подання такої податкової звітності подати податкову звітність з ознакою «Звітна нова» та зменшити (збільшити) податкове зобов’язання;

-         після граничного терміну подання такої податкової звітності подати податкову звітність з ознакою «Уточнююча» та зменшити (збільшити) податкове зобов’язання.