За січень-грудень 2022 року підприємства Донеччини, що у своїй діяльності використовують водні об`єкти, спрямували до бюджетів всіх рівнів 34,7 млн грн рентної плати за спеціальне використання води.
Плата за спеціальне використання води згідно з розподілом коштів надходить майже порівну до державного (19,1 млн грн) та місцевих бюджетів (15,6 млн гривень).
Підприємства – платники рентної плати за спеціальне використання води обчислюють суму плати наростаючим підсумком з початку року та надають податкові декларації до контролюючих органів за місцем податкової реєстрації щоквартально.