Одним з гострих нагальних питань, що потребує негайного вирішення, є легалізація трудових відносин та заробітної плати. Адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються законних соціальних гарантій.
Продовжується робота податківців і з підприємствами регіону з питань додержання мінімальних гарантій в оплаті праці. ГУ ДПС у Донецькій області акцентує увагу, що з 01 січня 2022 року встановлено мінімальну заробітну плату у розмірі 6 500 грн, тож, саме час переглянути всім роботодавцям доходи, що виплачуються найманих працівникам, та забезпечити рівень заробітної плати не менш законодавчо встановленого.
Нагадуємо, що завдяки мобільному додатку #Legal_ZrPlat, розробленому податковою Донеччини, кожен громадянин регіону в «три кліки» може захистити свої права та поскаржитися на недобросовісних роботодавців або порушення у сфері легалізації підакцизної групи товарів. Завантажити цей безкоштовний додаток на свій гаджет можна засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).
За допомогою відповідних вкладок можна викласти суть скарги, вказавши назву компанії і особисті дані, або поскаржитися анонімно. Всі отримані повідомлення будуть розглянуті з дотриманням вимог чинного законодавства та нормативних документів.
Так, до податкової служби Донеччини у минулому році надійшло через мобільний додаток 156 звернень, що стосуються порушень трудового та податкового законодавства. У тому числі 102 звернення – по платникам інших регіонів, які перенаправляються за належністю для вжиття заходів у Київську, Дніпропетровську, Чернігівську, Львівську, Харківську, Запорізьку, Одеську, Херсонську та Миколаївську області.
З метою захисту прав кожного працівника, гарантованих державою, та упередження можливих втрат бюджету, ГУ ДПС у Донецькій області вживаються усі заходи в межах повноважень та здійснюється контроль в частині проведення аналізу викладеної у зверненнях інформації, проведення роз’яснювальної роботи (зустрічі, співбесіди з посадовими особами підприємства), у випадку встановлення порушень трудового та іншого законодавства матеріали передаються до Головного управління Держпраці у Донецькій області, місцевих правоохоронних органів тощо для врахування в роботі та подальших заходів. Так, матеріали по 22 скаргам були передані за належністю для подальшого відпрацювання в межах компетенції.
За результатами відпрацювання фактів, наданих у скаргах, фахівцями податкової служби Донеччини у минулому році розпочаті та проведені 2 фактичні перевірки, донараховано 10,1 тис. грн штрафних санкцій, після закінчення дії мораторію буде проведено 30 фактичних перевірок з цих питань.
Робота у «тіньовому» секторі стає все більш некомфортною для несумлінних суб’єктів господарювання. З метою запобігання фінансової та інших видів відповідальності податківці наполегливо закликають платників до неухильного дотримання податкового законодавства.
Також нагадуємо, що за допомогою мобільного додатку можна поскаржитися і у випадку невидачі фіскального чеку встановленого зразку. Для цього є спеціальна вкладка «Поскаржитись на невидачу чеків». Податкова служба Донеччини акцентує вашу увагу – при продажу товарів обов’язково вимагайте фіскальний чек! Фіскальний чек – це запорука отримання якісного, безпечного та сертифікованого товару, виконання продавцем гарантійних зобов’язань, а також сплати усіх належних податків до державної скарбниці.
Підписатися на Facebook
fb.com/TaxUkraine
www.facebook.com/tax.donetsk
Підписатися на Telegram-канал
t.me/tax_gov_ua
Підписатися на YouTube
youtube.com/TaxUkraine
youtube.com/c/ДПСуДонецькійобласті
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot
#Legal_ZrPlat, #легалізація, #ДПС_Донеччина