За 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів Донецької області надійшло 160,7 млн грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 51,1 млн грн, або на 47% більше надходжень відповідного періоду минулого року. 
    Лідирують у сплаті цього податку, зазвичай, власники майна – юридичні особи, ними сплачено 115,1 млн грн, що на 44,8 млн грн, або на 64% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Відповідно, фізичними особами сплачено 45,6 млн грн, що перевищує минулорічні надходження на 16 відсотків. 
    Нагадуємо - податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2021 рік. Фізичним особам податок нараховують органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення-рішення. Громадяни в поточному році сплачують податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2020 році. 
    Водночас зауважуємо, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв. м, і будинком, площею більше 120 кв. метрів. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м, тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри. 
    Підписатися на Facebook  
    fb.com/TaxUkraine 
    www.facebook.com/tax.donetsk 
    Підписатися на Telegram-канал 
    t.me/tax_gov_ua 
    Підписатися на YouTube 
    youtube.com/TaxUkraine 
    youtube.com/c/ДПСуДонецькійобласті 
    Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot