Продовжуючи активне спілкування з платниками податків, податківці Головного управління ДПС у Донецькій області провели чергові скайп-вебінари з міст Покровськ, Добропілля, Мар`їнка та Краматорськ.
Про актуальні питання, пов’язані з зупиненням реєстрації податкових накладних відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 11.12.2019 № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» розповідали працівники управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Донецькій області.
Так, Ірина Малахова (Покровськ) відповідала на запитання платників, які виникають при поданні Таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – ТДПП).
Спікер нагадала, що відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядку), платник податку має право подати ТДПП за встановленою формою.
Згідно з п.23 Порядку ТДПП подається платником податку на додану вартість в електронній формі засобами електронного зв’язку з обов’язковим наданням інформативних пояснень про фінансово-господарську діяльність суб’єкта, яким вона подається (п.14 Порядку).
ДПС постійно розміщує на своєму офіційному вебсайті відомості щодо засобів електронного зв'язку, якими може подаватися ТДПП.
Пояснення з інформацією про діяльність платника (з можливим зазначенням відомостей про наявні орендовані або власні виробничі потужності, земельні ділянки, найманого персоналу, залишків готової продукції) подається у вигляді прикріпленого до ТДПП додатка.
Податківець звернула увагу, що врахування ТДПП не веде до прийняття рішення щодо реєстрації раніше зупинених податкових накладних та розрахунків коригування.
Під час онлайн – зустрічі у м. Добропілля Тетяна Казанцева повідомила про дії платників податків у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зупинилась на вимогах Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних. Також звернула увагу на необхідність подання ТДПП разом із пакетом супровідних документів рекомендованої форми пояснень.
В ході спілкування з представниками підприємств аграрного сектору Сергій Любовський (м. Мар`їнка) зупинився на питанні відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Нагадав алгоритм дій платників у разі зупинення реєстрації податкової накладної. Скарга подається платником в електронній формі засобами електронного зв'язку та повинна містити дані про: найменування або прізвище, ім'я та по-батькові платника податку, який подає скаргу; індивідуальний податковий номер платника податку; номер та дату оскаржуваного рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН / РК в Реєстрі; інформацію про причини незгоди платника податку з рішенням комісії регіонального рівня; відомості про оскарження рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку; вимоги платника податку, який подає скаргу.
Платник податку має право додавати до скарги пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену в ПН/РК, реєстрація яких зупинена.
З метою якісної підготовки пояснень на електронні адреси платників ПДВ було надіслано примірний зразок пояснення до ТДПП. Інформація за вказаною формою пояснення подається до ТДПП із пакетом супровідних документів.
Порядок заповнення ТДПП - тема вебінару, проведеного з м. Краматорськ. Спікер, Ольга Михайлюк, нагадала учасникам вебінару, що відповідно до вимог п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України для безумовної реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, платник податку має право подати до ДПС ТДПП, у якій зазначаються:
-види економічної діяльності відповідно до КВЕД;
-коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються(отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;
- коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються(отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.
Звернула увагу, що ТДПП подається за встановленою формою в електронній формі засобами електронного зв’язку (Додаток 5 за формою J/F1312303) та зупинилась на особливостях заповнення деяких рядків ТДПП, при заповненні яких виникає найбільше запитань у платників.
Спікер довела до відома платників необхідність подання до ТДПП разом із пакетом супровідних документів рекомендованої форми пояснення (вказана форма не є вичерпною та залежить від специфіки ведення господарської діяльності суб’єкта господарювання). Пояснення з інформацією про діяльність платника подається у вигляді прикріпленого до ТДПП додатка, код форми якого J/F1360102.
В ході вебінарів платники отримали змістовні відповіді на запитання та практичні поради.
Нагадуємо, що відеозапис вебінарів можна переглянути на ютуб-каналі ГУ ДПС у Донецькій області за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ?view_as=subscriber .