Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

З міст Покровськ, Добропілля, Мар`їнка та Краматорськ для платників податків Донеччини проведено скайп-вебінари для платників ПДВ

, опубліковано 11 лютого 2021 о 15:36

Продовжуючи активне спілкування з платниками податків, податківці Головного управління ДПС у Донецькій області провели чергові скайп-вебінари з міст Покровськ, Добропілля, Мар`їнка та Краматорськ.

Про актуальні питання, пов’язані з зупиненням реєстрації податкових накладних відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 11.12.2019 № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» розповідали працівники управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Донецькій області.

Так, Ірина Малахова (Покровськ) відповідала на запитання платників, які виникають при поданні Таблиці даних платника податку на додану вартість (далі – ТДПП).

Спікер нагадала, що відповідно до п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядку), платник податку має право подати ТДПП за встановленою формою.

Згідно з п.23 Порядку ТДПП подається платником податку на додану вартість в електронній формі засобами електронного зв’язку з обов’язковим наданням інформативних пояснень про фінансово-господарську діяльність суб’єкта, яким вона подається (п.14 Порядку).

ДПС постійно розміщує на своєму офіційному вебсайті відомості щодо засобів електронного зв'язку, якими може подаватися ТДПП.

Пояснення з інформацією про діяльність платника (з можливим зазначенням відомостей про наявні орендовані або власні виробничі потужності, земельні ділянки, найманого персоналу, залишків готової продукції) подається у вигляді прикріпленого до ТДПП додатка.

Податківець звернула увагу, що врахування ТДПП не веде до прийняття рішення щодо реєстрації раніше зупинених податкових накладних та розрахунків коригування.

Під час онлайн – зустрічі у м. Добропілля Тетяна Казанцева повідомила про дії платників податків у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, зупинилась на вимогах Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних. Також звернула увагу на необхідність подання ТДПП разом із пакетом супровідних документів рекомендованої форми пояснень.

В ході спілкування з представниками підприємств аграрного сектору Сергій Любовський (м. Мар`їнка) зупинився на питанні відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Нагадав алгоритм дій платників у разі зупинення реєстрації податкової накладної. Скарга подається платником в електронній формі засобами електронного зв'язку та повинна містити дані про: найменування або прізвище, ім'я та по-батькові платника податку, який подає скаргу; індивідуальний податковий номер платника податку; номер та дату оскаржуваного рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації ПН / РК в Реєстрі; інформацію про причини незгоди платника податку з рішенням комісії регіонального рівня; відомості про оскарження рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку; вимоги платника податку, який подає скаргу.

Платник податку має право додавати до скарги пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію, зазначену в ПН/РК, реєстрація яких зупинена.

З метою якісної підготовки пояснень на електронні адреси платників ПДВ було надіслано примірний зразок пояснення до ТДПП. Інформація за вказаною формою пояснення подається до ТДПП із пакетом супровідних документів.Порядок заповнення ТДПП - тема вебінару, проведеного з м. Краматорськ. Спікер, Ольга Михайлюк, нагадала учасникам вебінару, що відповідно до вимог п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України для безумовної реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, платник податку має право подати до ДПС ТДПП, у якій зазначаються:  

-види економічної діяльності відповідно до КВЕД;

-коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються(отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

- коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг,  що постачаються та/або придбаваються(отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Звернула увагу, що ТДПП подається за встановленою формою в електронній формі засобами електронного зв’язку (Додаток 5 за формою J/F1312303) та зупинилась на особливостях заповнення деяких рядків ТДПП, при заповненні яких виникає найбільше запитань у платників.

Спікер довела до відома платників необхідність подання до ТДПП разом із пакетом супровідних документів рекомендованої форми пояснення (вказана форма не є вичерпною та залежить від специфіки ведення господарської діяльності суб’єкта господарювання). Пояснення з інформацією про діяльність платника подається у вигляді прикріпленого до ТДПП додатка, код форми якого  J/F1360102.

В ході вебінарів платники отримали змістовні відповіді на запитання та  практичні поради.

Нагадуємо, що відеозапис вебінарів можна переглянути на ютуб-каналі ГУ ДПС у Донецькій області за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ?view_as=subscriber .