Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що роботодавці, які прагнуть покращити умови праці для своїх співробітників, запроваджуючи для них додаткові можливості у вигляді безоплатного споживання в офісі води, кави, чаю повинні звертати увагу на визначення поняття додаткового блага та його ознаки.
Згідно з п.п. 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами р.IV ПКУ).
Однак, оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі одержаних у вигляді додаткового блага, виходячи з положень ПКУ, розглядається лише у разі їх одержання безпосередньо конкретним платником податку.
Отже, вода, кава, чай, придбані за рахунок коштів роботодавця, що призначені для споживання в офісі будь-яким працівником та відвідувачем офісу, не може розглядатися як об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Суми ПДВ, нараховані (сплачені) платником податку у зв’язку з придбанням товарів/послуг, у тому числі і для санітарно-гігієнічних та господарсько - адміністративних витрат (вода питна, чай, кава, цукор, вершки, квіти, тощо) включаються до складу податкового кредиту за умови наявності відповідного документального підтвердження.
Якщо вартість зазначених товарів включається до складу витрат та відповідно, до вартості товарів/ послуг, операції з постачання яких є об’єктом оподаткування, дані товари визначаються такими, що призначаються для використання / використані у господарській діяльності, в оподатковуваних операціях, і додаткового нарахування податкових зобов’язань за правилами, встановленими п.198.5 ст.198 ПКУ, не здійснюється.