Питання збереження природоресурсного потенціалу для Донеччини є край актуальним і, після повної деокупації регіону, буде пов`язане зі створенням ефективних механізмів екологічного регулювання, у тому числі за допомогою екологічного податку.
Надходження від екологічного податку в обсязі 55 відсотків акумулюються на місцевому рівні та в подальшому спрямовуються на фінансування та здійснення актуальних програм і заходів природоохоронного значення.
За січень - квітень 2026 року підприємства Донецької області сплатили 4,5 млн грн екологічного податку до зведеного бюджету.