Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи подавати декларацію про доходи у разі продажу автомобіля?

, опубліковано 31 січня 2024 о 13:55

Добропільська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області інформує, у разі продажу протягом року тільки одного легкового авто подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно.

Дохід, отриманий платником податку від продажу або обміну протягом року другого легкового автомобіля або мотоцикла, або мопеда, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 %. Крім того, такий дохід оподатковується військовим збором 1,5 %.

Дохід, отриманий платником податку від продажу або обміну протягом року третього та наступного легкового автомобіля або мотоцикла, або мопеда, або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню  податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором 1,5 %.

Якщо упродовж року фізична особа продавала інші транспортні засоби, зокрема вантажний автомобіль або транспортний засіб спеціалізованого призначення, то дохід від такого продажу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% та військовим збором за ставкою 1,5% незалежно від кількості таких операцій з продажу впродовж року.

Разом з тим, якщо податок на доходи фізичних осіб від продажу транспортних засобів сплачений до бюджету до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, то такий продавець не зобов’язаний подавати декларацію про отримані доходи від вказаних операцій.

Нагадуємо, що за отриманням усних консультацій з надання адміністративних послуг та практичної допомоги щодо подачі декларації в електронному вигляді та з питань роботи по використанню електронних сервісів від ДПС платники можуть звернутись до фахівців ЦОП Добропільської ДПІ за адресою: м. Добропілля, пров. Європейський, б.4.

Контактний телефон: + 30976705206.

Для максимальної зручності підприємців та громадян для забезпечення оптимальної кількості учасників проводиться попередній запис до Центру обслуговування платників податків зателефонувавши до Контакт – центру ДПС за номером 0800501007 (підменю 6 – записатись в електронну чергу).