Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Термін декларування доходів отриманих від здачі в оренду квартир завершується 1 травня 2024року

, опубліковано 31 січня 2024 о 13:52

Добропільська ДПІ  Головного управління ДПС у Донецькій області звертають увагу орендодавців, що розпочата «Деклараційна кампанія – 2024».

Фізичні особи, які здавали у 2023 році нерухоме майно (квартиру, будинок, кімнату або інші нежитлові приміщення) в оренду іншій фізичній особі зобов’язані задекларувати отриманий дохід та сплатити до місцевих бюджетів податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18 % та 1,5 % військового збору.

Під час нарахування доходу фізичною особою від надання нею в оренду об'єктів нерухомості необхідно враховувати розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди, який має бути не меншим, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженою постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1253 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб», виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

Нагадуємо, що за отриманням усних консультацій з надання адміністративних послуг та практичної допомоги щодо подачі декларації в електронному вигляді та з питань роботи по використанню електронних сервісів від ДПС платники можуть звернутись до фахівців ЦОП Добропільської ДПІ за адресою: м. Добропілля, пров. Європейський, б.4.

Контактний телефон: + 30976705206.

Для максимальної зручності підприємців та громадян для забезпечення оптимальної кількості учасників проводиться попередній запис до Центру обслуговування платників податків зателефонувавши до Контакт – центру ДПС за номером 0800501007 (підменю 6 – записатись в електронну чергу).