Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про право на створення власного ПРРО

, опубліковано 08 вересня 2023 о 16:51

Добропільська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що правові відносини у сфері застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Зазначеним документом не встановлено обмежень щодо виробників ПРРО. 

Відтак, будь-який суб’єкт господарювання може розробити власне ПРРО для власних чи комерційних потреб. Проте функціонал такого продукту має відповідати законодавчим вимогам. 

Звертаємо увагу, що основними законодавчо встановленими вимогами для будь-якого ПРРО є забезпечення виконання ним фіскальної функції через фіскальний сервер контролюючого органу та обов’язкове включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій. Щодо фіскального режиму роботи ПРРО – це режим роботи ПРРО зареєстрованого у Реєстрі, що забезпечує реєстрацію розрахункових документів на фіскальному сервері контролюючого органу відповідно до Закону № 265. Відтак, суб’єкт господарювання може застосовувати для проведення розрахункових операцій власний продукт за умови що такий ПРРО включений до Реєстру та забезпечує виконання фіскальних функцій.