На питання які надійшли під час сеансу телефонного зв’язку «гарячої лінії» відповідала головний державний інспектор Краматорської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Донецькій області Яна Пілат.
Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші запитання платників податків та відповіді на них.
Які переваги для громадян і держави має легалізація заробітної плати?
Легалізація трудових відносин, прихованих форм оплати праці, підвищення рівня заробітної плати - актуальна проблема, яка залишається одним з основних завдань у сфері соціально - трудових відносин.
Легалізація заробітної плати має позитивні результати як для держави, так і безпосередньо для людей.
Для людини:
- офіційне працевлаштування;
- отримання соціальних гарантій;
- підвищення рівня пенсій та інших страхових виплат;
- своєчасність виплати пенсій та інших соціальних виплат.
Для держави:
- подолання у суспільстві негативних явищ як економічного, так і соціального характеру;
- надходження додаткових коштів до бюджетної сфери;
- збалансування бюджету ПФУ.
Тому користуйтесь своїми правами - вимагайте легальну заробітну плату!
Чи буде нарахована пенсія у повному обсязі, якщо людина оформлена на неповну ставку?
Легалізація заробітної плати залишається найактуальнішим питанням сьогодення. Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менш, ніж мінімальний страховий внесок.
Чимало роботодавців просто ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а часом зовсім не декларуючи оплату їхньої праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах». У цьому випадку мова йде про «тіньові» заробітки, з яких не сплачуються податки і внески. В результаті, погодившись на одержання зарплати в «конвертах», більшість людей не замислюється, що свідомо обкрадають себе.
Треба пам’ятати, якщо працівник буде оформлений на неповну ставку із заробітною платою менше мінімального розміру, страховий стаж в такому разі становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчислені пенсії.
Краматорські податківці нагадують, що, не чекаючи чергових сеансів телефонного зв’язку, кожен має можливість отримати практичну допомогу з питань податкової тематики та щодо електронних сервісів ДПС за телефонами модератора Центру обслуговування платників: (06264)54293 або в режимі скап - зв’язку: cop0515.