Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Платникам Добропільщини про новації та актуальні питання оподаткування під час онлайн – семінару

, опубліковано 14 січня 2022 о 16:14

Фахівцями Добропільського відділу камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Донецькій області проведено онлайн-семінар для платників м. Добропілля на тему «Новації податкового законодавства для юридичних осіб. Податкова звітність за грудень та ІV квартал 2021 року», на якому слухачів проінформовано про окремі особливості застосування положень Податкового кодексу України з урахування внесених змін.

Законодавством встановлено чіткі терміни для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування до податкової накладної, а саме не пізніше 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування. Також, зменшено термін, протягом якого покупець може включити до податкового кредиту суми ПДВ, не віднесені до податкового кредиту у звітному періоді, в якому виникло право на включення таких сум до податкового кредиту, з 1095 календарних днів до 365 календарних днів з дати складання податкової накладної / розрахунку коригування.

Проінформовано, що перелік платників податку, які відповідно до пункту 187.10 статті 187 та пункту 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ, доповнено платниками, які нараховують плату за абонентське обслуговування (при здійсненні операцій, визначених зазначеними пунктами). А період застосування касового методу податкового обліку ПДВ платниками, визначеними пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, а саме які здійснюють постачання, передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, надають послуги із забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії", постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702 та товарної підпозиції 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення (починаючи з 01.01.2022 - нараховують плату за абонентське обслуговування), продовжено до 1 січня 2026 року.

Повідомили про подовження до 01 січня 2027 року звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту та експорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів).

Зосередили увагу, що починаючи з 01.01.2022 припинено дію режиму звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, який був тимчасово встановлений пунктом 45 підрозділу 2 розділу XX ПКУ. Таким чином, починаючи з 01.01.2022 операції з постачання вугілля та/або продуктів його збагачення підлягають оподаткуванню ПДВ. При цьому за такими операціями платники податку застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ, передбачений пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.

Також повідомили про доповнення переліку операцій звільнених від оподаткування операціями  з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет з галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, проведення та надання яких не потребує участі людини.

Зокрема, зупинились на змінах до оподаткування ПДВ тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет. Повідомили, що оподатковуватись податком на додану вартість буде лише перше постачання на митній території України таких товарів їх виробниками або суб’єктами господарювання, які пов’язані відносинами контролю з виробниками у розумінні Закону України «Про захист економічної конкуренції»; операції із ввезення таких товарів на митну територію України або імпортером на митній території України.

Під час семінару було наголошено на перевагах користуванням єдиним рахунком.   До відома платників податків доведено, що з 1 січня 2021 року ДПС України запроваджено Єдиний рахунок, через який можна сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень. Такий спосіб сплати податків є комфортним, оскільки скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів.

З метою уникнення поширення інфекційних захворювань, фахівці порадили платникам використовувати можливості Електронного кабінету, інших сервісів ДПС України.

Учасники семінару отримали практичні поради та відповіді на всі актуальні питання.