В Добропільській ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області проводяться системні робочі зустрічі з платниками щодо роз’яснення чинного податкового законодавства з питань нарахування та сплати податків.
Днями таку зустріч проведено з приватними підприємцями та юридичними особами, які є платниками акцизного податку.
Важливими темами були підвищення рівня декларування акцизного податку, ліцензування, особливості застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Податківці акцентували увагу присутніх на питаннях сплати акцизного податку з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів; отримання ліцензій та інформування про випадки безліцензійної діяльності; обов’язкового проведення розрахункових операцій через РРО та/або через програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування.
Фахівці зазначили, що базою оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв (тютюнових виробів) є вартість таких підакцизних товарів (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації СГ роздрібної торгівлі підакцизних товарів) без урахування помилково проведених через реєстратор розрахункових операцій сум розрахунку. Відповідно до п.п. 212.1.11 ст. 212 Податкового кодексу України платником акцизного податку є особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів. При цьому згідно з п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку не звільняються від сплати акцизного податку».
Крім того, були надані роз’яснення щодо особливостей обрахування та сплати плати за землю, податку на нерухоме майно і транспортного податку, які є безпосередньо тими платежами, що формують місцевий бюджет для фінансування в подальшому потреб громади.
Під час зустрічі також роз’яснено громадянам право одноразового (спеціального) добровільного декларування, передбачене Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».
Відповідно до Податкового кодексу України одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою (визначеною відповідно до п.3 підрозділу 94 ) належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.
Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків, з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року.
Також повідомили присутнім, які активи слід декларувати та які відомості слід зазначати в одноразовій спеціальній декларації, ставки та строки сплати збору з одноразового добровільного декларування, можливість сплати частинами.