З метою поширення популяризації електронних сервісів ДПС та забезпечення якісного проведення кампанії декларування за 2021 рік, фахівцями Селидівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Донецькій області проведено заняття з новоствореними платниками податків, які обрали спрощену систему оподаткування, у форматі «круглий стіл» - практикум, щодо переваг подання звітності в електронному вигляді.
Старшим державним інспектором Вікторією Шкарупою було проінформовано платників податків щодо переваг використання електронних сервісів ДПС в частині заповнення, перевірки та подання податкових декларацій, звітності до контролюючого органу, надання заяв, отримання довідок, тощо.
Фахівець продемонструвала покрокове використання «Електронного кабінету» платниками єдиного податку щодо подання річної звітності за кодом форми «F0103307» або «F0103405».
Доступ до приватної частини «Електронного кабінету» надається після проходження користувачем електронної ідентифікації ON-LINE з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).
Для формування документу «Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи - підприємця» в режимі «Введення звітності» платник встановлює фільтр за параметрами «рік 2021» та за допомогою кнопки «Створити» обирає код форми декларації «F3001107» або «F0103405» (в залежності від того, на якій групі єдиного податку перебуває платник).
Частина декларації заповнюється автоматично, використовуючи облікові дані платника податків, що містяться в інформаційних базах даних контролюючих органів. А саме: «Код ДПІ» (за замовчуванням встановлено орган ДПС за місцем основної реєстрації), тип декларації, податковий (звітний) період, податкова адреса платника податків, ПІБ, телефон, електронна адреса. Іншу необхідну інформацію платник заносить самостійно, а саме: суми щомісячних авансових внесків, обсяг доходу за звітний (податковий) період, відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми єдиного внеску (Додаток 1, код форми «F0133107»).
Сформовану декларацію перевіряємо, та, в разі відсутності помилок, зберігаємо, натиснувши кнопку «Зберегти». Наступним кроком є підписання звіту та відправлення документу до контролюючого органу.
Доступ до квитанцій щодо приймання та обробки податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо, можна переглянути в вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету. Суб’єкт господарювання має вільний доступ до отриманих квитанцій (першої та/або другої) через приватну частину Електронного кабінету за будь-який період, починаючи з дати реєстрації платника податків.
Наприкінці зустрічі податківець відповіла на питання платників податків, які виникли по ходу практикуму та зазначила, що слідкувати за змінами в законодавстві, консультаціями та іншою інформацією, платники податків мають змогу за допомогою Загальнодоступного інформаційно - довідкового ресурсу ( https://zir.tax.gov.ua), де можна ознайомитися з нормативними та інформаційними документи, останніми змінами в законодавстві, запитаннями та відповідями з бази знань.