Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про зміни до законодавства щодо застосування та реєстрації РРО/ПРРО – на семінарі в Кальміуській ДПІ

, опубліковано 15 грудня 2021 о 13:48

Податківцями Кальміуської державної податкової інспекції та управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Донецькій області  проведено скайп-семінар на тему: “Зміни до законодавства щодо застосування та реєстрації РРО/ПРРО”.

Під час семінару спікери нагадали присутнім норми діючого законодавства, згідно з якими до 01.01.2022 року обов’язковим є використання РРО/ПРРО (крім платників єдиного податку 1 групи) для фізичних осіб - платників єдиного податку ризикових сфер діяльності, а саме:

- реалізація технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;

- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Податківці звернули увагу, що з 1 січня 2022 року для фізичних осіб підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють підприємницьку діяльність в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, введено обов’язок щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій, відповідно до вимог пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

Окремо зупинилися на можливостях використання суб’єктами господарювання на свій власний вибір класичного або програмного РРО. Платники податків можуть використовувати будь-який представлений на ринку програмний РРО в залежності від своїх фінансових можливостей та функціональних потреб. Суб’єкти господарювання для реєстрації РРО або ПРРО можуть онлайн подати до податкового органу за своїм місцем обліку заяву за ф. № 1-РРО або № 1-ПРРО. Така можливість надана через приватну частину Електронного кабінету.

Учасників семінару було поінформовано, що програмне забезпечення надається податковою службою безкоштовно. При цьому, безкоштовною є не тільки сама програма, але і її підтримка. Програмне забезпечення можна завантажити на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до мережі Інтернет.

Переваги застосування програмного РРО та правила його використання:

-                     автоматична реєстрація ПРРО через Електронний кабінет або Єдине вікно подання електронної звітності;

-                     застосування електронних підписів або печаток для підписання всіх документів, що формуються ПРРО, для чого необхідно подати повідомлення про ідентифікатори  ключів касирів чи печатки суб’єкта господарювання;

-                     робота ПРРО в режимі онлайн-зв’язку з фіскальним сервером ДПС, при якій чек стає фіскальними із присвоєнням фіскального номера лише після реєстрації чеку на фіскальному сервері ДПС;

-                     можливість проведення розрахункових операцій в режимі офлайн на період відсутності зв'язку між ПРРО та фіскальним сервером. Такий режим  може тривати не більше 36 годин підряд та не більше 168 годин протягом календарного місяця. У такому режимі ПРРО створює фіскальні чеки із присвоєнням фіскальних номерів із діапазону, сформованого фіскальним сервером;

-                     видача чеків у паперовій та/або електронній формі;

-  обов’язок суб’єктів господарювання проводити розрахункові операції через РРО та програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування та   цін товарів (послуг) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для  підакцизних товарів.

Наприкінці семінару учасникам зустрічі було рекомендовано долучитися до інформаційних ресурсів ДПС.