Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Послідовність дій СГ для реєстрації ПРРО. Зв'язок між ПРРО, господарськими одиницями та касирами

, опубліковано 15 грудня 2021 о 09:25

Днями Центральною державною податковою інспекцією ГУ ДПС у Донецькій області проведено «гарячу лінію» на тему «Який порядок та терміни реєстрації ПРРО». На питання «гарячої лінію» відповідала старший державний інспектор Центральної ДПІ Тищенко Катерина.

У ході проведення «гарячої лінії» ФОП були задані питання щодо актуальних питань з порядку та термінів реєстрації ПРРО, на які громадяни Центрального району отримали вичерпні відповіді та роз’яснення, в межах чинного законодавства України.

         По найбільш резонансному питанню, висвітленому у ході «гарячої лінії», Центральна ДПІ надає інформацію для опублікування на сайті ГУ ДПС у Донецькій області.

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО), повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган відповідно до вимог п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій.

Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

         Програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) реєструється на окрему господарську одиницю, реквізити якої зазначаються у розрахунковому документі (чеку).

       Касир, що здійснює розрахункові операції засобами такого ПРРО, має засвідчувати відкриття зміни, проведення розрахункової операції шляхом накладання на повідомлення про відкриття зміни, розрахунковий документ/Z-звіт свого електронного підпису або електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО (J/F1391802).

Щоб відкрити, закрити зміну чи відправити електронні чеки на фіскалізацію потрібен підпис уповноваженої особи (касира) або підпис печатки  з номером (печатка каси).

Кваліфікований електронний підпис (КЕП) – це заміна традиційного підпису «від руки». Кількість КЕП залежить від кількості касирів і для кожного потрібен окремий КЕП.

Про сертифікати електронних підписів та/або печаток, що будуть використовуватись для ПРРО, суб’єкт господарювання повідомляє, контролюючий орган, згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 № 261).

Звернувшись  до Центру обслуговування платників Центральної ДПІ,  громадяни можуть отримати якісну інформаційно - роз’яснювальну консультацію,  з питань порядку  та термінів реєстрації ПРРО.

ЦОП працює з понеділка по четвер з 08-00 години до 17-00 години, у п‘ятницю з 08-00 години до 15-45 години, у суботу та неділю – вихідні. Отримати довідки можна за телефоном 096-870-61-70.