Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Олександрівська ДПІ: змінились реєстраційні дані, не забудьте повідомити податкову!

, опубліковано 19 листопада 2021 о 10:08

Олександрівська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує громадянам про те, що потрібно робити у разі зміни реєстраційних даних. Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 29.09.2017 року №822 «Про затвердження Положення про реєстрацію фізичних осіб  у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (далі – ДРФО)», фізичні особи зобов’язані подавати відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки платника податків, в тому числі відомості щодо місця проживання (реєстрації). Для уникнення такої ситуації при зміні інформації, яка міститься у ДРФО, фізична особа повинна у місячний термін з дня виникнення змін подати до податкової служби заяву за формою №5ДР, яку можна отримати у центрах обслуговування платників органів ДПС. Для внесення змін потрібно:

- подати до контролюючого органу протягом місяця з дня виникнення таких змін Заяву за формою N 5ДР або Заяву за формою N 5ДРП (для осіб, які відмовились від реєстраційного номера облікової картки платника податків) відповідно;

- зазначені заяви подаються особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання - до контролюючого органу за новим місцем проживання;

- для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Якщо зазначені документи видані не українською мовою, необхідно подати засвідчені в установленому законодавством порядку переклади цих документів українською мовою (після пред'явлення повертаються) та їх копії.

Внесення змін до Державного реєстру та окремого реєстру Державного реєстру здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання фізичною особою Заяви за формою N 5ДР або Заяви за формою N 5ДРП до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання). У разі звернення до будь-якого контролюючого органу строк внесення змін до Державного реєстру може бути продовжено до п'яти робочих днів.

У разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій Заяві за формою N 5ДР або Заяві за формою N 5ДРП фізичній особі може бути відмовлено у внесенні змін та/або видачі документа.

У Заяві за формою N 5ДР або Заяві за формою N 5ДРП в обов'язковому порядку зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та/або номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта). При внесенні змін до окремого реєстру Державного реєстру дата взяття на облік не змінюється.

Щоб знати більше підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».