Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Використання електронних сервісів при реєстрації програмних РРО

, опубліковано 16 вересня 2021 о 11:20

Реєстрація програмних РРО – одне із найактуальніших питань з яким звертаються платники податків до податкової служби.

         У рамках роз’яснювальної взаємодії начальник Селидівської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області Євген Босенко та старший державний інспектор Катерина Свистун провели зустріч у форматі «круглого столу» - практикуму для фізичних осіб - підприємців присвячений темі  використання електронних сервісів при реєстрації програмних РРО.

На початку заходу начальник Селидівської ДПІ Босенко Євген зупинився на перевагах використання ПРРО. Так, перевагами застосування ПРРО є відсутність посередників, зокрема Центрів сервісного обслуговування, відсутність експертизи для комерційних ПРРО, пристосовність для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android, онлайн-реєстрація програмного РРО, виключно електронний документообіг з контролюючими органами, безкоштовність програмного рішення ДПС.

Старший державний інспектор Катерина Свистун ознайомила з покроковою інструкцією щодо реєстрації ПРРО в сервісі «Електронний кабінет».

Суб’єкт господарювання, який має намір зареєструвати ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП.

За допомогою особистого ключа або інших способів електронної ідентифікації здійснюється вхід до приватної частини Електронного кабінету, який розміщено за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login.

Для реєстрації ПРРО створюється електронний документ за формою № 1-ПРРО «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій» (J/F1316602). Всі поля заяви повинні бути заповнені. Після цього виконується перевірка та у разі відсутності помилок, заява зберігається, підписується та направляється на обробку.

Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Наступним кроком є подання Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (для повідомлень щодо сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО) форма № J/F1391801.

За умови успішної обробки Повідомлення можна здійснити завантаження програмного забезпечення ПРРО з офіційного вебпорталі ДПС, яке розміщено у банері «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/). Крім того, банер містить відео уроки щодо процедури реєстрації ПРРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення та подання форм.