Одним із напрямків роз’яснювальної роботи є систематичне проведення краматорськими податківцями сеансів телефонного зв'язку "гаряча лінія". Чергова "гаряча лінія" була присвячена питанням стосовно порядку застосування РРО та ПРРО, електронним сервісам ДПС та декларуванню громадян.
Пропонуємо відповіді на деякі запитання.
Які товари суб’єкту господарювання необхідно реалізовувати через РРО/ПРРО із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД?
У разі реалізації підакцизних товарів суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій/безготівковій формі, зокрема, із застосуванням платіжних карток, зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій (далi – РРО) та/або через програмні РРО із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
До підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу живого бродіння); тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; пальне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія (п.215.1 ст.215 Податкового кодексу України).
Які внесені зміни щодо реквізитів фіскальних чеків на товари/послуги, що створюються/друкуються РРО/ПРРО?
До 01.08.2021 реєстратори розрахункових операцій (РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких перебували у Державному реєстрі РРО до набуття чинності Наказу Міністерства фінансів України від 18.06.2020 №306, проте не перебували на обліку у органах ДПС, обов’язково мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) для можливості виконання вимог щодо форми і змісту розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які формують РРО.
РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках: найменування суб’єкта господарювання, заокруглення суми до сплати, зазначення валюти операції, найменування платіжної системи. У зв’язку з прийняттям Наказу №329 від 18.06.2021 року до 01 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках: значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.
Чи можна здійснювати виправлення в КОРО?
Відповідно до п. 12 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, із змінами та доповненнями (далі – Порядок) виправлення записів у книзі обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) може бути зроблено тільки тими особами, які здійснювали ці записи, або особами, які виконують їх обов’язки. Виправлення повинно засвідчуватись підписом відповідальної особи суб’єкта господарювання або суб’єкта господарювання – фізичної особи – підприємця.
Зіпсовані аркуші КОРО та такі, на яких зроблено більше 5 виправлень, слід перекреслити по діагоналі з обох боків, зробити на них напис «Анульовано», проставити дату анулювання, засвідчити підписом відповідальної особи суб’єкта господарювання або суб’єкта господарювання – фізичної особи – підприємця. Усі дані з анульованого аркуша переносяться на новий аркуш КОРО, номер якого проставляється на анульованому аркуші (п. 13 глави 4 розд. II Порядку).
Чи оподатковується ЮО - працедавцем сума компенсації вартості проїзду до місця роботи та/або з роботи до дому найманому працівнику?
Проїзд найманого працівника до місця роботи та/або з роботи до дому не пов’язано із виконання ним трудової функції та не підпадає під дію КЗпП, тому у разі прийняття керівником підприємства рішення щодо виплати компенсації за проїзд працівнику сума такої компенсації буде оподатковуватися податком на доходи фізичних осіб на підставі
п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України.
Як оподатковуються ПДФО доходи нараховані (виплачені, надані) у вигляді
винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг)?
Доходи нараховані (виплачені, надані) у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 %.
Користуйтеся онлайн - сервісами вебпорталу ДПС (https://tax.gov.ua) -- це оперативність, зручність, економія часу, безпека (особливо в умовах карантину).
Краматорські податківці нагадують, що, не чекаючи чергових сеансів телефонного зв’язку, кожен має можливість отримати практичну допомогу з питань податкової тематики та електронного заповнення звітності за телефоном модератора Центру обслуговування платників: (06264)54293. У випадку крайньої необхідності особистого відвідування Центру обслуговування платників Краматорської державної податкової інспекції, необхідно здійснити попередній запис на прийом за телефоном: (06264)73352.
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”