На питання, що надійшли під час «гарячої лінії», відповідала головний державний інспектор Дружківської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області Наталя Цимбалюк.
Пропонуємо вашій увазі найцікавіші питання та відповіді на них.
Чи відтерміновано до кінця поточного року застосування штрафних санкцій за порушення вимог застосування РРО ризиковим категоріям фізичних осіб - підприємців платникам єдиного податку, які повинні застосовувати РРО/ПРРО з 01.01.2021?
Відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, за порушення вимог закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) визначається нормами Закону № 265.
Також, згідно з п. 11 розділу ІІ Закону № 265 тимчасово, до 01 січня 2022 року, санкції, визначені пунктом 1 ст. 17 цього Закону, застосовуються в таких розмірах:
- 10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) - за порушення, вчинене вперше;
- 50 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.
Чи мають право суб’єкти господарювання застосовувати РРО, які не включені до Державного реєстру РРО?
На території України при проведенні розрахункових операцій дозволяється застосовувати лише ті РРО, програмні РРО, які включені до Державного реєстру РРО. Отже, суб’єкти господарювання не мають право застосовувати реєстратори розрахункових операцій, які не включені до Державного реєстру РРО.
Яким чином через ПРРО провести внесення чи вилучення готівки з місця проведення розрахунків, які не пов’язані із проведенням розрахункових операцій?
Внесення чи вилучення готівки з місця проведення розрахунків, які не пов’язані із проведенням розрахункових операцій, повинні реєструватись через програмний реєстратор розрахункових операцій з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача».