Працівниками Волноваської ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області проведено скайп-семінар для платників на теми: «Функціонування електронного кабінету, його переваги та подання звітності в електронному вигляді» та «Подання Одноразової (спеціальної) добровільної декларації».
Спікери семінару розповіли платникам, що за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний кабінет» можна користуватися електронними сервісами ДПС для дистанційного спілкування з податковою службою без відвідування приміщень ДПС
Система «Електронний кабінет» створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов’язків, визначених Податковим Кодексом України, в електронному вигляді.
Офіційна сторінка електронного кабінету https://cabinet.tax.gov.ua
За цим посиланням користувачі електронного кабінету отримують доступ до порталу, робота з яким здійснюється через мережу Internet та не вимагає використання чи встановлення будь-якого додаткового програмного забезпечення. Електронний кабінет працює цілодобово в реальному часі.
У приватній частині електронного кабінету надається доступ до наступних сервісів:
- персоніфікований податковий календар;
- перегляд облікових даних платника;
- подання звітності в електронному вигляді до органів ДПС, пенсійного фонду та статистики;
- перегляд та друк раніше поданої звітності;
- перегляд вхідних/вихідних документів;
- листування з органами ДПС;
подання заяв, запитів для отримання інформації;
інформація про стан розрахунків з бюджетом;
реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних;
інформація з Єдиного реєстру податкових накладних;
інформація з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування ПДВ;
інформація з реєстрів операцій та транзакцій в системі Електронного адміністрування реалізації пального.
Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, що сертифікований у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, зокрема, безкоштовно в АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (http://acskidd.gov.ua/).
Також, платникам було запропоновано покрокову інструкцію для заповнення одноразової спеціальної добровільної декларації (далі - декларації), а саме:
Необхідно обрати відповідний пункт меню розділу «ЕК для громадян» та натиснути на кнопку «Створити».
Нагорі знаходиться меню з розділами декларації, переміщатися по розділам можна в довільному порядку. Після відкриття декларації за замовченням вибрано її вид - «Звітна», за потреби можна обрати інший.
За замовченням резидентський статус визначено як резидент. Почати набирати назву населеного пункту у адресному рядку, вибрати варіант, що підходить.
Після вибору населеного пункту автоматично заповнюються адресні поля - від країни до району міста. Після заповнення інших полів адреси, телефону та електронної пошти можна переходити далі.
Якщо поставити відмітку у графі «Нерезидент», стає доступним для вибору поле «Код країни». Заповнити його, поле країна заповниться автоматично. Адресний рядок вибору населеного пункту недоступний, коли стоїть позначка «Нерезидент», проте можна заповнити вручну інші поля адреси - місто, район і т.д.
Розділи III - XI декларації (пункти меню 2 - 10) потрібні для внесення даних про активи. При кліку на знак «?» біля назви розділу можна отримати додаткову інформацію. Для того, щоб додати актив, потрібно натиснути на «+».
Якщо в полі вибору активу видно надпис «Зробіть вибір або додайте нову позицію», це означає, що можна не обмежуватися списком, а додавати власні пункти.
Після вказання розміру активу та вибору коду валюти завдяки API НБУ підставляється актуальний курс валюти на дату заповнення та обчислюється вартість активу у гривнях (база для нарахування збору). Після вибору ставки збору автоматично обчислюється сума одноразового збору.
Користувач може внести довільну кількість активів одного виду, наприклад, іноземної валюти - долари США, євро та ін. Для додавання нового виду активу потрібно натиснути на «+». При цьому буде доданий новий рядок, Для видалення рядка потрібно зробити клік по іконці із зображенням сміттєвого баку. Увага! Видалення рядка буде здійснено без додаткового попередження.
Всі поля, позначені знаком «*» мають бути обов’язково заповнені. Інші розділи декларації (пункти меню 2 - 10) заповнюються аналогічним чином, якщо користувач має відповідні активи.
У розділі XII (пункт меню 11) автоматично розраховуються загальна сума задекларованих активів та сума зборів в розрізі процентних ставок. Поля недоступні для коригування вручну.
Для декларації «Уточнена» обов’язковим для заповнення є розділ XIII (перше поле).
Під ним йдуть відмітки, які користувач має обов’язково проставити - першу, другу, третю або четверту на вибір, а також п’яту.
Якщо у користувача є додатки, він додає їх у відповідному розділі.
Після заповнення форми натисніть «Зберегти». Якщо форма заповнена конкретно, у верхньому правому кутку з’явиться повідомлення про успішне збереження.
Якщо будуть незаповнені обов’язкові поля, користувач отримає повідомлення про помилку.
Кнопка із зображенням принтера експортує заповнену форму у pdf, а «Закрити» повертає на сторінку «ЕК для громадян», де заповнену форму можна знов відкрити для редагування або підписати та відправити.
Наприкінці семінару платники отримали вичерпні відповіді на свої запитання.