Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча» лінія: Одноразове (добровільне декларування)

, опубліковано 20 вересня 2021 о 09:52

В Лівобережній ДПІ під час проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів» від громадян надходять запитання, на які фахівці надають відповіді та ознайомлюють з основними аспектами відповідного нововведення.

Надаємо вашій увазі найцікавішу  підбірку запитань – відповідей на дану тематику.

1. Який збір із задекларованих активів необхідно сплатити фізичній особі?

Із задекларованих активів фізичній особі необхідно буде сплатити збір:

9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 %  із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 % із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

2,5 %  щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Як альтернативу, платник податків може обрати ставку 3 % із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

2. Які об’єкти підлягають декларуванню?

Об’єктами декларування є:

- нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової нерухомості, об’єкти не житлової нерухомості) ;

- рухоме майно (транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми, інше цінне рухоме майно( предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);

- валютні цінності ( банківські метали, крім тих, що нерозміщенні на рахунках, національна валюта, іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, право грошової вимоги (у тому числі депозит(вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики);

- інші об’єкти (частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, ціні папери та/або фінансові інструменти визначені законом, права на отримання дивідендів.